Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü

 

İlçemizin düzenini, halkımızın sağlık, emniyet ve selametini, huzur ve rahatını bozacak kişi ve eylemlere engel olmak, daha güzele daha iyiye ulaşmak için her türlü şikayet ve istekleriniz için 444 666 1 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

Misyonumuz

 

En iyi ve en güzel hizmete sahip olması gerektiğine inandığımız ilçemiz sakinlerinin memnuniyet sağlık, selamet  ve refahını arttırmak için çalışmak. En üstün kalitede hizmet sunabilmek ve yapılan çalışma ve hizmetlerimizi halkın ihtiyaçları doğrultusunda tam zamanında sunmak ilke olarak benimsenmiştir.

 

Vizyonumuz

 

İlçe genelinde devriye gezen ekiplerin sayısı  ve denetimler arttıkça belediye suçları azalacaktır. Belediye Zabıtası olarak ceza yazan değil, vatandaşı bilgilendiren, olaylara güler yüzlü ve olumlu yaklaşan yönümüzle halkın sempatisini kazanmak ve zabıtanın imajını olduğundan daha iyi yönde geliştirmek için Müdürlük olarak gayretli olmayı ve gelişen teknolojik imkanları kullanarak örnek bir müdürlük olmayı hedefliyoruz.

 

Belediye Zabıtası

 

Beşikten mezara kadar insan ile iç içe olan tek amme kuruluşu Belediyedir. İnsanla belediye hizmetleri bir bütünleşme içindedir. Bu bütünleşmenin ve her anın baş mimarı belediye zabıtasıdır.

Huzur, ekonomi, sosyal hizmetler, imarlaşma, kültürel hizmetler, nizam ve intizam, yenilen içilen şeyler ve yerler, koruyucu hekimlik, çevre sağlığı, dinlenme yerleri gibi yer  ve hizmetlerde (belediye) hemşehri  için bir kavramdır, ama belediye zabıtasını temsil eden, gözle görülen, hizmet  vermesi beklenen  veya  ilgilileri uyarması istenen  üniformalı  bir kuruluştur.

 

Müdürlüğümüzün  Amacı

 

İlçemizde yaşayanlar için, esenlik, huzur, sağlık ve düzenin sağlanmasını  kendimizi  görevli  addedip bu amaçla Belediye Meclisi ve Encümeni tarafından alınan kararların yerine getirilmesi, çeşitli yasalarla konulmuş emir ve yasaklara uymayanlar hakkında mevzuatla ön görülen ceza ve diğer müeyyideleri uygulamaktır.

 

BELEDİYE EMİR ve YASAKLARI UYGULAMA YÖNETMELİĞİ