MÜDÜRLÜK HİZMETLERİ

 

•Evsel Atıkların Toplanması ve Nakli

İlçe genelinde oluşan evsel atıklar yeraltı konteynerleri, galvaniz konteynerler, 120-240 Lt.’lik konteynerler ve çöp bidonları aracılığıyla toplanmaktadır. Yeraltı konteynerleri ve galvaniz konteynerleri rutin program doğrultusunda toplanmakta iken çöp bidonları gün aşırı toplanmaktadır

•İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Toplanması ve Nakli

Vatandaşlardan gelen talepler ile günlük denetimler esnasında tespit edilen inşaat yıkıntı atıkları ücretli olarak toplanmaktadır.

•Kaba Atıkların Toplanması ve Nakli

Vatandaşlardan gelen talepler ile günlük denetimler esnasında tespit edilen el ile taşınabilecek ebat ve ağırlıkta olan kaba atıklar (koltuk, mobilya, yatak, bahçe atığı vb.)  ücretsiz olarak toplanmaktadır.

•Cadde ve Sokakların Yıkanması

Vatandaşlardan gelen talepler ile günlük denetimler esnasındaki tespitler neticesinde gerek görülen cadde ve sokaklarda arazöz ile yıkama çalışması gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında insan yoğunluğunun bulunduğu meydan ve alanlarda ise hidrostatik araçlar ile yıkama çalışması gerçekleştirilmektedir.

•Cadde ve Sokakların Makine İle Süpürülmesi

Rutin program doğrultusunda ana arter ve önemli cadde ve sokaklar vakumlu süpürme araçları ile günlük olarak süpürülmektedir. Mahalle içlerindeki sokaklarda ise haftalık programlar doğrultusunda hidrostatik süpürme araçları ile çalışma yapılmaktadır.

Cadde ve Sokakların El İle Süpürülmesi

Elle süpürme işlemi, ana arterler, meydanlar ve önemli noktalarda mevkici personeller tarafından sürekli olarak gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra diğer cadde ve sokaklarda rutin programlar ve vatandaştan gelen talepler ile denetimler esnasında tespit edilen yerlerde elle süpürme işleri yerine getirilmektedir.

•Toplu Temizlik

Toplu temizlik programı kapsamında 15 günde 1 kez ilçedeki tüm sokaklar temizlenmektedir.

•Konteynerlerin Yıkanması

İlçede bulunan yeraltı konteynerleri ve galvaniz konteynerler program doğrultusunda yıkanmaktadır. Ayrıca yeraltı konteynerlerinin iç ve dış hazneleri de uygun araç ve ekipmanlar yardımıyla yıkanmaktadır.

•Konteyner Tamir ve Bakım İşleri

Arızalanan konteynerler bölge denetimi veya kullanım esnasında tespit edilerek gerekli onarım işlemi yapılmaktadır.

•Semt Pazar Alanlarının Temizlenmesi

Haftanın 7 günü Pazar kurulmakta olan Beykoz’da, pazar alanların temizlikleri Pazar esnafının ayrılmasının ardından gerçekleştirilmektedir. Bu alanlardan toplanan biyobozunur nitelikteki atıklar kompost makinesine beslenerek Sıfır Atık Yönetimi anlayışına uygun hareket edilmektedir.

•İbadethanelerin Temizlenmesi

Beykoz ilçesi sınırları içinde bulunan 128 cami, 11 mescit ve 4 Kuran Kursu temizliği haftalık periyotlarda düzenli olarak yapılmaktadır.

•Ambalaj Atıklarının Geri Kazanımı

Ambalaj atıkları ilçedeki kamu ve özel kurumlar ile mahallelere konumlandırılan Atık Getirme Merkezleri’nden toplanmaktadır. Toplanan bu atıklar lisanslı ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisine getirilerek burada ayrıştırılmakta ve geri kazandırılmaktadır

•Cam Atıklarının Geri Kazanımı

İlçe geneline yerleştirilen cam atık kumbaraları aracılığıyla bu atıklar toplanmakta ve geri kazanımı sağlanmaktadır.

•Bitkisel Atık Yağların Toplanması

İlçedeki kamu ve özel kurumlar, restaurant, kafe vb. işletmeler ve mahallelere konumlandırılan Atık Getirme Merkezleri’nden toplanarak geri kazanımı sağlanmaktadır.

•Atık Pillerin Toplanması

İlçedeki kamu ve özel kurumlar ve diğer işletmeler ile mahallelere konumlandırılan Atık Getirme Merkezleri’nden toplanarak geri kazanımı sağlanmaktadır.

•Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Toplanması

İlçedeki kamu ve özel kurumlar ve diğer işletmeler ile mahallelere konumlandırılan Atık Getirme Merkezleri’nden toplanarak geri kazanımı sağlanmaktadır.

•Çevresel Gürültü Kontrolü Çalışmaları

Kurumlardan veya vatandaşlardan gelen talep ve şikayet noktalarına, yetkili personeller tarafından zabıta eşliğinde denetimler gerçekleştirilmektedir.

 

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

>> http://ecevre.beykoz.bel.tr/tr

 

 

Ad

Ad