İstanbul’un en büyük ve modern hayvan rehabilitasyon merkezi ve Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen doğal yaşam alanıyla Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı, 2021 yılının haziran ayından bu yana sokakların ve sokak hayvanlarının sağlık ve güvenliği için haftanın 7 günü kesintisiz hizmet veriyor.

Sokak hayvanlarının sağlık ihtiyaçlarına dönük kapsamlı ve modern tedavi olanakları sunarak 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği kapsamında kısırlaştırma, aşılama işlemleri yapılıyor. Ayrıca Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen Doğal Yaşam Alanlarında, sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçları düzenli olarak bakımlarının yapıldığı modern şartlarda gideriliyor.

11 Dönüm arazi üzerine kurulu merkezimizde 6 veteriner hekim, 1 veteriner teknikeri, 1 veteriner teknisyeni ve 66 yardımcı personel 7 gün 24 saat görev yapmaktadır. Sahada ise 5 Hayvan Nakil Aracı, 1 Hayvan Ambulansı ile görev yapılmakta, yaralı ve hasta sokak hayvanlarına müdahale edilmektedir.

Merkezimiz haftanın her günü 11.00-15.00 arası ziyaretçi kabulüne açıktır.

Rehabilitasyon Merkezi’ne gelen tüm sokak hayvanları için tedavileri sonrası sahiplendirme çalışmaları da yapılmaktadır.

İhbarlar ve Detaylı Bilgi İçin: 444 666 1

Adres: Öğümce Mahallesi Paşa Caddesi 34829 Beykoz / İstanbul