Eurodesk Temas Noktası


Eurodesk Dış İşleri Bakanlığı’nın AB Başkanlığı’na bağlı bir kurum olup, AB programları ve projeleri hakkında yaş farkı gözetmeksizin ve ücretsiz olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenleyen ve temas noktaları aracılığıyla Türkiye'nin hemen hemen her şehrinde faaliyet gösteren bir network ağıdır. 35 Avrupa ülkesinde  faaliyette bulunan Eurodesk Bilgi Ağı, ülkemizde de Türk Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. 2020 yılı itibari ile toplamda 58 ilde 140 Eurodesk Temas Noktası bulunmaktadır.

Eurodesk Temas Noktası, gençlerle etkin ve sürdürülebilir iletişim tesis etmek ve ortak paydada yeni projeler üretme açısından önemli bir işlev üstlenecektir. Bu kapsamda verilecek başlıca hizmetlerimiz:

 

- Ücretsiz soru yanıtlama hizmeti (e-posta ile, faks ile, telefonla, ziyaretle),

- Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,

- AB fonlarıyla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması,

- Avrupa ve AB ile ilgili çok farklı alanlarda eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,

- Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,

- Başta Gençlik Programı olmak üzere AB mali destek programları ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması,

- Başta gençler olmak üzere birçok kesimden farklı insana, Avrupa faaliyetlerine katılım hakkında bilgilendirme ve yönlendirme yapılması.

 

Beykoz Belediyesi Eurodesk Temas Noktası oluşturulması amacıyla Ulusal Ajans – Eurodesk Türkiye – Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Ağı’nın 1 Ağustos 2013 tarihinde çıkmış olduğu “Yeni Temas Noktaları” teklif çağrısına başvuru yapılmıştır. 21 Ekim 2013 tarihinde açıklanan sonuç ile belediyemiz Eurodesk Temas Noktası olarak akreditasyonunu almıştır. Şu an 140 temas noktasından biri olarak İstanbul’da çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Belediyemizde İletişim Koordinatörlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden temas noktamızın düzenlediği etkinliklerine ve paylaşımlarına aşağıdaki platformlar üzerinden erişim sağlayabilirsiniz:

Beykoz Belediyesi Eurodesk Temas Noktası facebook sayfası için tıklayınız.

Beykoz Belediyesi Eurodesk Temas Noktası Instagram sayfası için tıklayınız.

 

Gençler Avrupa fırsatlarına giden yolun kapısını gelin hep birlikte ofisimizde birlikte aralayalım :

Filiz ÖNER MANTAŞ

AB & Dış İlişkiler Uzmanı / Eurodesk İrtibat Sorumlusu

444 666 1

foner@beykoz.bel.tr

tr034-beykozbel@eurodesk.eu