Beykoz'dan Barış Pınarı'na Dualar Yükseldi

Beykoz'dan Barış Pınarı'na Dualar Yükseldi

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki 19 yöre derneğinin iştirakiyle düzenlenen dua programında eller Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan kahraman Mehmetçik ve tüm şehitler için semaya kalktı.

Suriye’de görevli ordumuza manevi destek olmak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda yapılan  dua programına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Müftüsü Ali Efe, yöre derneklerinin temsilcileri ile toplumun tüm kesimlerinden vatandaşlar katıldı.

7’den 70’e ilçe sakinlerini vatan ve şehit sevgisiyle bir araya getiren buluşmada Büyük Çamlıca Camii İmam Hatibi İshak Danış ile Paşabahçe Camii İmam Hatibi Hasan Koçak Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptı.    

Ardından yapılan duada eller, Suriye’deki askerlerimizin muvaffakiyeti, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği, İslam Alemi’nin selamet ve esenliği ile tüm şehitlerimize rahmet için semaya kalktı.

İlçe Müftüsü Ali Efe’nin yaptırdığı duaya alanda toplanan ilçe sakinleri hep birlikte gönülden iştirak etti. Programa katılan protokol Mehmetçiğe asker selamı gönderdi. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Kalbimiz Kahraman Ordumuzla Atıyor”

Programda ilçe sakinleriyle buluşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Bu akşam ilçe sakinlerimizle bir araya gelerek sınırlarımızın güvenliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için korkusuzca görev yapan Mehmetçiğimize moral ve destek olmak, şehitlerimizi dualarımızla anmak için toplandık. Kalbimiz her an kahraman ordumuzla atıyor. Rabbim harekâtta görevli tüm askerlerimizin selametle ülkemize dönmelerini nasip etsin. Bu vesileyle başta Barış Pınarı Harekâtı şehitleri olmak üzere, bizlere canlarıyla kanlarıyla bu yurdu vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimize esenlikler diliyorum” dedi.

Beykoz Belediyesi etkinliğin sonunda ilçe sakinlerine etli pilav ve tatlı ikram etti.

 

Foto Galeri