Beykoz'da Deprem Seferberliği Hızla Sürüyor

Beykoz'da Deprem Seferberliği Hızla Sürüyor

Beykoz'da tüm yurdu derinden sarsan depremin yaralarını sarmak için başlatılan seferberlik tüm hızla sürüyor. Beykoz Belediyesi arama kurtarma ekipleri kritik saatlere giren depremde çalışmalarını yoğun olarak sürdürürken, bölgeye 39 tırlık insani yardım malzemesi gönderildi. 

Kurtarılan Canlar Umut Oluyor 
Beykoz Belediyesi arama kurtarma ekipleri, 29 iş makinesi ve 113 personelle görev yaptıkları Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde enkaz altında kalan 4 ü çocuk 7 kişiyi kurtardı. Enkaz altından çıkarılan vatandaşların hastanelere sevki için bölgeye gönderilen Beykoz Belediyesi Hasta Nakil Ambulansı ve görevli sağlık personelleri ise yaralı vatandaşların taşınmasında aktif görev yapıyor. 

Afetzedelere Çorba İkramı 

Afetzede vatandaşların yemek ihtiyacı için bölgede bulunan Mobil Çorba Dağıtım Aracı da, Hatay Kırıkhan Gençlik Merkezi yanında sıcak çorba dağıtarak çalışmalara lojistik destek veriyor. 

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi'nin çağrısıyla başlatılan ve ilçe sakinlerinin büyük destek verdiği yardım kampanyası, kışlık giysi ve malzemenin yanı sıra gıda yardımı ağırlıklı olarak yürütülüyor. 

2 Aşevi Kuruluyor
Beykoz Belediyesi'nin Malatya ve Hatay'da kuracağı 2 aşevi için ise, ilçedeki vatandaş ve hayırseverlerden kampanyanın ikinci adımında acil olarak kuru gıda bağışı bekleniyor.