Beykoz Yöre Buluşmaları’nda Ordu Kardeşliği

Beykoz Yöre Buluşmaları’nda Ordu Kardeşliği

Beykozluları ata ocaklarına yolculuğa çıkaran, ilçedeki yörelere özel belgesellerin gösterildiği,  hemşehrilerin kaynaştığı “Beykoz Yöre Buluşmaları”na Karadeniz’in güzel şehri Ordu’dan kardeşlik ve doğa manzaraları yansıdı. 

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı buluşmaların 5. gecesinde Ordu’nun Akkuş İlçesi’nden Kurtboğaz, Fatsa İlçesi’nden Akçakese, Kabataş İlçesi’nden Belen Köyleri ile Mesudiye’nin Akpınar, Dursunlu, Ortalan ve Topçam Köyleri tanıtıldı.  

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen geceye, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Ordulular Derneği Başkanı Sezai Biçer, meclis üyeleri, köy dernek başkanları ile Mesudiyeli vatandaşlar katıldı. 

Başkan Aydın’dan Ordululara Armağan

Beykozlu Orduların memleket havası soluduğu buluşmada ilk olarak Başkan Murat Aydın’ın,  Mesudiye ziyareti sırasında kendi objektifinden çektiği fotoğrafların yer aldığı sergi gezildi.

İlçe sakinleriyle sergiyi gezen Başkan Aydın, fotoğrafları seçim çalışmaları sırasında verdiği söz üzerine çektiğini ve Beykozlu Ordulular Derneği’ne armağan ettiğini söyledi.

Sergi sonrasında, yöre buluşmaları için her köyde çekilen “Beykoz’un Renkleri Belgesi” nden geceye katılan derneklere özel bölümler gösterildi.

Beykozlu Orduluları bir birinden güzel doğa manzaraları eşliğinde memleketlerine götüren belgesel katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

Başkan Murat Aydın: “Beykoz’da Bir Hafıza Oluşuyor”

Gecede yaptığı konuşmada, yöre buluşmalarıyla Anadolu’nun zenginliklerini ilçeye aktardıklarını ve Beykoz’da bir hafıza oluştuğunu vurgulayan Başkan Murat Aydın, çalışmada yer alarak ülkenin birliğine, beraberliğine ve geleceğine katkıda bulunan dernek başkanları ve temsilcilerine teşekkür etti.  

Dernek başkanları da tek tek söz alarak, kültür ve doğa miraslarını kayıt altına alan ve geleceğe aktaran “Beykoz’un Renkleri” Belgeseli için Başkan Murat Aydın’a teşekkür etti.

“Beykoz’un Renkleri” Youtube’ta

Anadolu’dan 113 yöre ve köyün yer aldığı “Beykoz’un Renkleri” Belgeseli, kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın  youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

“Beykoz Yöre Buluşmaları” Giresun’un köylerinin tanıtılacağı gecelerle devam edecek.

Foto Galeri