Beykoz Prestij Caddeleriyle Işıldıyor

Beykoz Prestij Caddeleriyle Işıldıyor

Beykoz’da mutlu bir ilçe için tamamlanan prestij cadde düzenlemeleriyle, sosyal ve ekonomik hayatın canlı olduğu ana caddeler, tarihi ve turistik mahalleler ile köyler güzel bir görünüme, ilçe sakinleri geniş ve aydınlık yollara kavuştu.   

Beykoz Belediyesi’nin “5 yılda 15 Yılık Hizmet” hedefiyle ilçedeki alt yapı hizmetleri kapsamında yürüttüğü prestij cadde düzenleme çalışmalarıyla, kent estetiğine uygun, yayalar için güvenli ve konforlu caddeler yapıldı.

Mahallelere değer ve güzellik katan çalışmalarla, Gümüşsuyu, Kavacık, Yenimahalle, Mahmutşevket Paşa, İshaklı, Poyrazköy ve Akbaba Mahallesi olmak üzere 7 noktada toplam 11 bin 368 m uzunluğunda prestij cadde kazanıldı.  

Gümüşsuyu’nda Yollar Meydana Çıktı  

Boğaz’ın en modern ve güzel sahilinde başlatılan kapsamlı düzenleme çalışmasıyla, Gümüşsuyu Mahallesi’nde 2 bin 300 m uzunluğunda prestij caddenin yapımı tamamlandı.   

Özellikle yayaların rahatı ve güvenliği için yollarda yer yer genişletme çalışmaları yürütüldü, araç yolları ile kaldırım sınırları baba taşlarıyla belirgin hale getirildi.

Gümüşsuyu’nda yolların genişlemesiyle sahilde yürüyüş daha keyifli hale geldi. Cadde üzerindeki aydınlatma elemanları da yenilenerek ilçe sakinlerine bakımlı ve aydınlık yollar sunuldu.   

Kavacık’ta Yaya Yolları Genişledi 

Kavacık’ta trafiğe hız kazandırmak amacıyla yapılan çalışmayla, 2 bin 900 m uzunluğunda prestij cadde tamamlandı, yürüyüş yolları genişledi, ana caddeler ışıltıya ve modern bir görünüme kavuştu.  

Çalışma kapsamında ana caddelerde hali hazırda dar olan yürüyüş yolları, yayalar, pusetli anneler ile engelli vatandaşlar için daha kullanışlı hale getirildi.

Alışveriş caddeleri şık aydınlatma elemanlarıyla hem aydınlandı hem de güzelleşti. Trafikte kolaylık  için yol kenarlarında araç cepleri yapıldı.  

Yenimahalle’ye Komple Bakımlı Cadde

Yenimahalle’nin en işlek ve büyük caddesi olan Dr. Ömer Besim Paşa Caddesi ise yapılan çalışmalarla yep yeni bir çehreye büründü.

Küçüksu Caddesi ile Yenimahalle Merkez Cami arasında yer alan 2 km’lik kısımda 11 bin m2 asfalt serildi, 2 bin m2 kaldırım imalatı yapıldı ve yağmur suyu hatları yenilendi.

Asfalt serimi ve kaldırım imalatı ve aydınlatmalarla komple bakımlı bir cadde ortaya çıktı. Proje kapsamında otobüs durakları da yenilendi.

Poyrazköy’de Cadde ve Otopark

Beykoz’a değer katan prestij cadde düzenleme çalışmaları yalnızca merkezi mahallerde değil tarihi ve turistik yerler de güzelleşti.

İstanbul’un, yılın her dönemi ziyaretçi alan balıkçı köyü Poyrazköy’de 800 m cadde düzenlemesinin yanı sıra 150 araçlık otopark yapıldı.

İlçenin hayvancılık süt ürünleriyle meşhur mahallelerinden Mahmutşevket Paşa’da 1000 m, İshaklı Mahallesi’nde bin 718 m, Akbaba Mahallesi’nde ise 650 m cadde yenilendi.