Beykoz, Hatay ve Malatya Aşevi’yle Afetzedelere Hizmet Veriyor

Beykoz, Hatay ve Malatya Aşevi’yle Afetzedelere Hizmet Veriyor

Kahramanmaraş depreminde 9 gün geride kalırken Beykoz Belediyesi, Hatay ve Malatya’da kurduğu aşevleriyle günde 9 bin 600 kişiye yemek ikram ediyor, aralıksız yürüttüğü yardım faaliyetleriyle yaraları sarıyor.

Beykoz Belediyesi, deprem bölgelerinden 239 personel, 71 iş makinesi ve araçla çalışmalarını sürdürürken Hatay Kırıkhan Gençlik Merkezi yanında kuruduğu aşevi, mobil tuvalet, duş alanları ve içme suyu tankerleriyle günlük yaşamsal ihtiyaçları karşılıyor. 

128 Tır ve Kamyonluk Yardım Malzemesi Gönderildi

İlçe kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve vatandaşların desteğiyle toplanarak bölgeye gönderilen 128 tır ve kamyonluk kışlık giysi, battaniye, hazır gıda, temizlik ve hijyen malzemeleri günlük hayatın devamı için büyük katkı sağlıyor.

Başkan Aydın Çorba İkram Ediyor

İlçeden gönderilen yardımları koordine etmek ve çalışmaları incelemek üzere Hatay Kırıkhan ’da bulunan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, aşevinde depremzedelere çorba ve yemek ikram ediyor, geçmiş olsun dileklerini iletiyor.

Hatay Kırıkhan’daki aşevi ilçe halkı için günlük 7 bin kişilik yemek çıkarıyor.

Beykoz Belediyesi’ne ait mobil çorba aracı ise günde 3 kez şehrin farklı noktalarına giderek çorba ve yemek ikram ediyor.

Malatya AFAD’a Destek

Malatya Akçadağ’da hizmet veren aşevi günde 3 öğün olmak üzere afetzedeler ve görevli personele toplam 2 bin 600 kişilik yemek dağıtımı yapıyor.  

Türkiye’nin dört bir yanından ve ilçeden gönderilen yardım malzemelerinin tasnifi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Malatya Akçadağ AFAD Koordinasyon Merkezi’ne verilen destek aralıksız sürüyor. 

Foto Galeri