Beykoz’da Mesudiye Yolculuğu Sürüyor

Beykoz’da Mesudiye Yolculuğu Sürüyor

Beykoz’da, memleket havası estiren, ilçede temsilcisi bulunan 113 yöre ve köyün özel belgesellerle tanıtılacağı “Beykoz Yöre Buluşmaları” nda Ordu’nun güzel ilçesi Mesudiye’den 6 köy daha ağırlandı. 

Beykoz Belediyesi tarafından, ilçedeki birlik ve beraberliği güçlendirmek, köy ve yöre derneklerinin kültürlerine ve tanıtımlarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen "Beykoz Yöre Buluşmaları” nın 4. gecesinde Mesudiye’nin Müslümsarıca, Kavaklıdere, Tavara, Çataltepe, Güzle köyleri yer aldı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen geceye Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Ordulular Derneği Başkanı Sezai Biçer, meclis üyeleri, köy dernek başkanları ile Mesudiyeli vatandaşlar katıldı.  

Mesudiye’de Doğa, Yaşam ve İnsan

Anadolu topraklarının hamurunu mayalayan kardeşlik ve dayanışma ikliminin vurgulandığı buluşmada ilk olarak, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın Mesudiye ziyaretinde çektiği ve arşivlenmek üzere Beykozlu Ordulular Derneği’ne hediye ettiği fotoğraflardan oluşan sergi gezildi.  

Mesudiye’den gündelik hayat, yaşam, doğa ve insan manzaralarını bir birinden güzel karelerle yansıtan fotoğraflar katılımcılar tarafından çok beğenildi.

Sergi sonrasında, “Beykoz Yöre Buluşmaları” için her köye özel çekilen, “Beykoz’un Renkleri Belgeseli”nden, Müslümsarıca, Kavaklıdere, Tavara, Çataltepe, Güzle köylerinden kesitler gösterildi.

Mesudiyeli ilçe sakinlerini, doğa manzaraları eşliğinde ata topraklarına götüren belgesel geceye katılanlara tarafından ilgiyle izlendi.

Başkan Murat Aydın: “Birlik ve Beraberliğe Katkı Vermek İstiyoruz”

Başkan Murat yöre buluşmalarıyla ata topraklarıyla bağı sağlamayı, kültürel değerlerin hafızalara yerleşmesine, geleceğe aktarılmasına, ülkenin birlik ve beraberliğine katkı vermeyi amaçladıklarını belirterek, ülkemiz güçlü oldukça al yıldızlı bayrağın gök kubbede kıyamete kadar dalgalanacağını vurguladı.

Başkan Sezai Biçer: “Memleketimize Sıla-ı Rahim Yapıyoruz”

Beykozlu Ordulular Derneği Başkanı Sezai Biçer ise, programlar vesilesiyle memleketlerine sıla-i rahim yapma imkânı bulduklarını ifade ederek, torunlarına bırakacakları kıymetli bir miras olarak gördükleri “Beykoz’un Renkleri” Belgeseli’nde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Geceye katılan dernek başkanları da tek tek söz alarak, Başkan Murat Aydın’a kültürlerinin yaşatılması ve tanıtılmasına verdiği destek için teşekkür etti.

“Beykoz’un Renkleri” Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın  youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

 

 

Foto Galeri