Beykoz’da Bu Yaz Çocuklar Spora Doydu!

Beykoz’da Bu Yaz Çocuklar Spora Doydu!

Beykoz’da 4 bin 402 çocuğu spor ve eğlenceyle buluşturan  “Yaz Spor Eğitimleri” şölen havasında gerçekleşen kapanış töreniyle sona erdi.

Beykoz Belediyesi tarafından sporla iç içe ve sağlık nesiller yetiştirmek, ilçedeki çocukları yaz aylarında  nitelikli spor aktiviteleriyle buluşturmak için verilen eğitimlerden 5-14 yaş aralığındaki çocuklar yararlandı.

Alanında uzman antrenörler eşliğinde basketbol, taekwondo, tenis, olimpik okçuluk, karete, voleybol, bisiklet, kano, hentbol, kickboks, atletizm, izcilik, jimnastik, yelken, masatenisi ve geleneksel okçuluk olmak üzere toplam 16 branşta verilen eğitimlere katılan çocuklar spor ve enerji dolu bir yaz geçirdi.  

Voleybol ve Okçuluk Revaçta

İlçedeki 15 farklı mekân ve spor tesisinde yapılan eğitimlerde en çok ilgiyi voleybol ve jimnastik görürken çocukların yeteneklerini geliştirdiği branşları kano, okçuluk ve kickboks takip etti.

Beykoz Stadı’nda düzenlenen, “Yaz Spor Eğitimleri” kapanış töreni, spor eğitimi alan çocuklar ve ailelerin katılımıyla renkli anlara sahne oldu.  

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Kaymakamı Esengül Çiçekli’nin iştirak ettiği törende ilk olarak yaz spor eğitimlerine katılan çocuklarla ilçeye geçen sezon şampiyonluk gururu yaşatan Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (Beykoz GSK) Voleybol A Takımı ve alt takımları geçit yaptı.

Başkan Murat Aydın: “Sağlıklı ve Özgüvenli Gençler Yetiştirmek İstiyoruz”

Konuşmasında sporla sağlıklı ve özgüvenli gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, eğitimlere katılan öğrenciler ve ailelerini kutlayarak, spor ve kültür alanında nitelikli eğitimlerle her zaman çocuk ve gençleri teşvik edeceklerini söyledi.  

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise sporun çocukların bireysel hayatlarında özgüven, liderlik duygusu ve paylaşım duygusuna büyük katkı sağladığını belirtti.

Konuşmaların ardından Beykoz GSK bünyesinde başarılı olan takım ve sporculara çiçek ve madalya takdimi yapıldı.  

Beykoz Belediyesi tarafından eğitimlere katılan tüm çocuklara başarı belgesi verildiği programda çekilişle çocuklara bisiklet ve çeşitli spor malzemeleri hediye edildi.

Yaz Spor Eğitimleri Kapanış Töreni, hatıra fotoğrafları çekilmesiyle sona erdi.