Belediye Meclisi 2021 Yılı Bütçesi’ni Onayladı

Belediye Meclisi 2021 Yılı Bütçesi’ni Onayladı

Beykoz Belediyesi Meclisi, 698 milyon 500 bin TL olarak belirlenen 2021 Mali Yılı Bütçesi ile 2021 Yılı İdare Performans Programı’nı oy çokluğuyla kabul etti.

Beykoz Belediyesi Meclisi Ekim Ayı olağan toplantısında ilçe vizyonuna uygun olarak alt yapıdan temizliğe, spordan eğitime gelecek yıla dair hizmet ve yatırımların yer aldığı 2021 Mali Yılı Bütçesi ile 2021 Yılı İdare Performans Programı’nı görüştü.

Açılış ve yoklamayla başlayan görüşmelerde ilk olarak 5 Ekim 2020 tarihli tutanak ve gündemdeki raporlar oylandı. Ardından 2021 Yılı İdare Performans Programı görüşmeye açıldı ve oy çokluğuyla meclisten geçti.

Bütçe görüşmelerinde genel kurul ve ilçe sakinlerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasının başında Azarbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan savaşta kardeş ülke Azarbayacan’a muvaffakiyetler diledi ve Karabağ’ın bir an önce işgalden kurtulmasını temenni etti.

Başkanı Murat Aydın: “Beykoz’da Yaşam Kalitesi Sürdürülebilir Olmalı”

Beykoz’da yaşam kalitesini artırmak, ilçe sakinlerinin mutluluğuna katkı vermek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Murat Aydın: “İlçemizde yaşam kalitesi ve hizmetlerin sürdürülebilir nitelikte olması gerekir. Bu da halkımızın desteği ve bizlerin sunacağı projelerle mümkün. Sürdürülebilir çevre için geliştirdiğimiz “Ekmeğini Çöpten Çıkar!” Projesi’yle 3 bin ağacın kesilmesini önledik hem de  Beykozlular 30 bine yakın ekmeği sofralarına götürerek aile bütçesine katkı sağladı. Evlerin mutfaklarından çıkan atıkları gübre (kompost) yapıyor, meyve bahçemizde tarımda kullanıyor, ilçemizdeki kayıtlı çiftçilere veriyoruz. Kent tarımı denilince akla Beykoz gelecek, ilçemizde bu anlamda  ciddi bir model uyguluyoruz” dedi.  

Başkan Murat Aydın: “Türkiye’nin Model Spor Parkı Beykoz’da Kurulacak”

Türkiye’nin model spor parkı projesini yeni bütçe yatırımları kapsamında hayata geçireceklerini müjdeleyen Başkan Murat Aydın: “Türkiye’nin model spor parkı projesini Beykoz’da kuracağız. Spor kent, mutlu insanlar ve sağlık denilince akla Beykoz gelecek. Bu projelerin birçoğu 1 yılda hayata geçecek. İlçeye yüzme havuzları atletizm pistleri kazandıracağız. Kim hangi alanda spor yapmak istiyorsa Belediye Spor Kulübü bünyesinde açıyoruz, kulübümüz şu an 13 spor branşıyla hizmet veriyor. İstanbul’un spor sahası anlamında en zengin ilçesi Beykoz. 25 civarında tesis var, hemen hemen bütün kulüplerini tesisi var, bunların çoğunu belediyemiz yaptı, bakım hizmetlerini de yine belediyemiz veriyor. Bu yıl amatör spor kulüplerine 500 bin TL nakdi destek sağladık. ” şeklinde konuştu.  

Başkan Murat Aydın konuşmasında bütçenin hazırlanmasında emeği geçen meclis üyeleri, belediye personeli ve bütçe hazırlıkları konusunda belediyeye yetki veren ilçe sakinlerine teşekkür etti ve yeni bütçenin ilçeye hayırlı olmasını temenni etti.

Bütçe görüşmelerinde AK Parti ve CHP grup başkan vekilleri ile meclis üyeleri de söz alarak hizmetler, yeni mali yıl ve hedeflere dair görüşlerini dile getirdi.

Başkan Murat Aydın’ın konuşmasının ardından 2021 Mali Yılı Gelir ve Giderini kapsayan Bütçe Tasarısı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu okundu ve yapılan oylamayla oy çokluğuyla meclisten geçti.