Başkan Murat Aydın Marka Hizmetleri Yerinde Anlattı

Başkan Murat Aydın Marka Hizmetleri Yerinde Anlattı

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için yeniden aday gösterilen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Hizmeti Yerinde Görelim” turuyla marka hizmet ve yatırımları anlatıyor, yeni hedefler için yol haritası çiziyor.  

“5 Yılda 15 Yılık Hizmet” parolasıyla vizyon projelere imza atan Başkan Murat Aydın, ilk olarak AK Parti İlçe Kadın Kolları’yla buluştuğu “Hizmeti Yerinde Görelim” turuna, AK Parti İlçe Ana Kademe Yöneticileri ve Gençlik Kolları’yla devam etti.

Beykoz’da yaşama değer katan çalışmaların yerinde görüldüğü hizmet turunda 7/24 yaşan Beykoz Sahili, ilçe tarihinde dönüm noktası olan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Alanı”, Şahinkaya’daki “Beykoz Şehir Hastanesi” arazisi, “Millet Sofrası”, “Kavacık Yaşam Merkezi- Vizyon 360”,  “Millet Kıraathanesi” ve “Beykoz Kahvecisi” ziyaret edildi. 

Başkan Murat Aydın: “7/24 Yaşayan Beykoz Sahili Artık Dışardan Ziyaretçi Alıyor”

Boğaz’ın çehresini yepyeni bir görünüme kavuşturan ilçe sahilde başlayan gezide katılımcılara 5 yıllık hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler veren Başkan Murat Aydın, sahilde yapılan çevre düzenlemeleri ve “Gümüşsuyu Restoran&Kafe” ile ilçe sahilinin 7/24 canlı ve yaşayan bir yer haline geldiğini ve artık ilçe sakinlerinin gezmek için başka yerlere gitmediğini aksine ilçenin dışardan ziyaretçi almaya başladığını söyledi

Başkan Aydın, manzara eşliğinde 2,5 km kesintisiz gezi imkânı sunan sahilin, festivaller ve kültür etkinliklerine ev sahipliği yapan “Beykoz Belediyesi Etkinlik Alanı” ve “Beykoz Su Sporları Merkezi”yle  tüm şehre hareket kattığını vurguladı.  

Türkiye’nin Tek “Yalı Kütüphanesi” Açılıyor

Beykoz merkez sahilinde, Türkiye’de ilk ve tek olan 7/24 hizmet verecek “Yalı Kütüphanesi”nin de yakında açılacağını müjdeleyen Başkan Murat Aydın: “Gençlerimiz için yaşayan mekânların sayısını artırıyoruz.  7/24 hizmet verecek modern ve nitelikli bir kütüphane hazırlıyoruz, içinde aynı anda 120 kişi ders çalışabilecek. Beykoz Kahvecisi’nin de yer alacağı Yalı Kütüphanesi şubatın ilk haftası açılacak.” şeklinde konuştu. 

Yalıköy’e Kapalı Pazar Yeri Gelecek

Beykoz sahilinden Ortaçeşme istikametinde Yalıköy’de yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Murat Aydın: “Yalıköy’de kapalı pazar yeri yapacağız. Türk-Alman Üniversitesi ile Beykoz Çayırı arası sahil gibi çok güzel bir yaşam alanına dönüşecek. Sosyal, kültürel, sportif ve ticari açıdan canlı bir yer olacak.” dedi.

Beykoz Çayırı Millet Bahçesi’nde Yeşil Alan 2,5 Katı Artıyor 

Beykoz Çayırı çevresindeki yeşil alan miktarını 2,5 katına çıkaracaklarını hatırlatan Başkan Murat Aydın yapılanları şöyle sıraladı: “Alanda yer alan Millet Kıraathanesi’ni bir ay içinde hizmete açmayı düşünüyoruz. 7/24 hizmet verecek. Yanında restoren ve kafe olacak. Futbol sahası ve atletizm pistleriyle gençlerimizin spor imkânları artacak. Çayır içindeki, Tarihi Çınarlı yolda, trafiğe kapalı bin 740 m düzenli yürüyüş yolu yer alacak.”

Tokatköy’de İlk Evleri Bakanımız Murat Kurum’la Teslim Edeceğiz

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda katılımcılarla örnek daireleri gezen Başkan Murat Aydın şunları söyledi: “Buranın temelini Murat Kurum Bakanımızla attık. İnşaallah açılışını da kendisiyle birlikte yapacağız. Muhalefetin sahadaki tüm engellemelerine karşı projemizi başlattık ve şu an yapımında %65'e ulaştık. Burada 820  bağımsız birim var. Hak sahipleri 290 bin TL ödeyerek depreme dayanıklı yeni evlerine kavuşacak. Türkiye’ye ve Beykoz’un diğer mahallelerine örnek teşkil eden projemiz inşallah yılsonunda tamamlanacak.”

Beykoz’a Şehir Hastanesi Geliyor

Tokatköy ziyaret sonrasında Şahinkaya’da şehir ve eğitim hastanesi statüsüyle hizmet verecek “Beykoz Şehir Hastanesi” arazisi gezildi.

Başkan Murat Aydın, 125 bin metrekare kapalı alanda kurulacak hastanenin 500 odalı ve 700 yatak kapasiteli olacağını, şayet ihalesi tamamlanırsa yapımının seçimden önce başlayacağını, mevcut hastanenin ise Tepeüstü’nde hizmetinde devam edeceğini ifade etti.

Gençler Hayallerini Vizyon 360’ta Hayata Geçirecek

Ardından Millet Sofrası’nda sıcak bir çorba molası veren teşkilat mensupları, Kavacık Yaşam Merkezi içinde oyun yazılımı ve dijital medya atölyeleri ile ücretsiz ofisleriyle gençler hizmet veren “Beykoz Vizyon 360 Gelişim Merkezi” ni gezdi.

Beykoz’da genelde yaşamı mutlu kılmak ve kolaylaştırmak özelde gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Murat Aydın: “Beykoz’da yaşayan gençlerin hayallerini dünyada en rahat ve en kolay hayata geçireceği yer işte bu gördüğünüz Vizyon 360 Merkezi olacak. Burada gençler bireysel ve takım halinde yazılım çalışmaları yapacak, fikir ve projeleri desteklenecek. İnşaallah Murat Kurum Başkanımız da seçildiğinde İstanbul’da gençlerin hayallerini birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

“Hizmeti Yerinde Görelim” gezisi, ilçedeki marka hizmetlerin en yenisi olan, dünya kahvelerine rakip yerel  ve modern konseptiyle ilçe sakinlerinden tam not alan “Beykoz Kahvecisi”nin ziyaret edilmesiyle sona erdi.

Foto Galeri