​​​​​​​Beykoz Belediyesi Meclisi Çalışmalarına Yeniden Başladı

​​​​​​​Beykoz Belediyesi Meclisi Çalışmalarına Yeniden Başladı

Beykoz Belediyesi Meclisi Kovid-19 salgını dolayısıyla uygulanan üç aylık aranın ardından Temmuz Ayı toplantılarıyla çalışmalarına yeniden başladı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın başkanlığında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak toplanan mecliste ilk olarak Mart Ayı’nda vefat eden Geçmiş Dönem Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve geçtiğimiz ay vefat eden AK Parti Meclis üyesi Mehmet Temel ile salgında hayatını kaybeden tüm ilçe sakinleri için saygı duruşunda bulunuldu. 

Başkan Murat Aydın meclisin açılışında yaptığı konuşmada Başkan Yücel Çelikbilek’in ilçe için çok temel bir konu olan mülkiyet olmak üzere hizmet gayretlerini hatırlatarak kendisini her daim güzelliklerle anacaklarını söyledi. 

Başkan Murat Aydın’dan Belediye Personeline Teşekkür 

Başkan Murat Aydın konuşmasında ayrıca Kovid-19 salgını boyunca fedakârca çalışan personele değinerek: “Mesai arkadaşlarımın büyük bir kısmı inanılmaz bir fedakârlık gösterdi. Bu süreçte normal zamandan daha fazla çalıştılar. İnsanlar panik halinde birbirinden kaçarken konunun üzerine gittiler. İnsanların hizmetine, yardımına koşarken salgına yakalandılar. Bu işin görünmez kahramanı oldular. Bu vesileyle Sağlık İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ile Çözüm Merkezi’nde çalışan tüm personelime can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Murat Aydın salgın tehlikesinin henüz geçmediğini belirterek maske, mesafe ve hijyen kuralına da dikkat çekti. 

Faaliyet Raporu Görüşülecek

Ardından genel kurulda 4 Mart 2020 Çarşamba tarihli tutanak oylandı ve yapılan seçimle AK Parti Meclis Üyeleri Serkan Şahin ve Gül Biçer ile MHP Meclis Üyesi Kadir Çakıroğlu belediye encümen üyeliğine seçildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ndeki görevinden istifa eden AK Parti Meclis üyesi Adem Sefer’in yerine ise AK Parti Meclis Üyesi İdris Kurt oy birliğiyle seçildi. 

Sonrasında gündem gereğince mevcut komisyonlara üye seçimleri yapıldı. Ayrıca mecliste AK Parti Grubunun teklifiyle Tarımsal Hizmetler Komisyonu, CHP Grubunun teklifiyle Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu da kuruldu. 

Meclis gündemindeki teklifler görüşülerek ilgili komisyonlara havalesi yapılırken, 2019 Yılı İdare Faaliyet Raporu’nun 11 Temmuz Perşembe günü görüşülmesi kararlaştırıldı.

Beykoz Belediyesi Meclisi bir sonraki toplantısını 10 Temmuz Çarşamba günü saat 10:00’da gerçekleştirecek.