• AK PARTİ, Ahmet DELİAK

 

1980 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Kayserilidir. Ailesiyle birlikte doğduğundan beri Beykoz'da yaşıyor. İlkokul ve Ortaokulu Beykoz Kavacık'ta, lise öğrenimini ise Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi'nde okudu. 1998 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden, 2002'de mezun oldu.

2004 yılından itibaren Serbest Avukat olarak çalışıyor. Askerliğini 2006 yılında yedek subay olarak tamamladı. 2002 yılında, AK Parti Kavacık Mahallesi Gençlik Kolları Yönetimi'nde başladığı siyasi yaşamına, 2008 yılı Kasım ayına kadar, Beykoz İlçe Gençlik Kolları yönetiminde değişik birimlerinde devam etti.

2008 Kasım ayında yapılan ana kademe kongresinde Ana Kademe İlçe yönetimine seçildi. O tarihten itibaren Ana Kademe İlçe Yönetiminde çeşitli birimlerde İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Birçok STK ve kuruluşlarda aktif görev aldı. Hukukçular Derneği, Mazlum - Der, Araştırma ve Kültür Vakfı üyeliklerinin yanı sıra, Ensar Vakfı Beykoz Şubesi'nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk sahibidir.