Türkiye’de İlki Başardılar Beykozlu Kadınlara İlham Oldular

Türkiye’de İlki Başardılar Beykozlu Kadınlara İlham Oldular

Türkiye’de mesleklerinde öncü olan kadınlar “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla Beykozlu kadınlarla buluştu.  TV’nin sevilen yüzü, sosyal medya fenomeni Kadir Ezildi’nin sohbetiyle renk kattığı program, başarı hikâyeleriyle ilçedeki kadınlara ilham verdi. 

Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla düzenlediği “Hayat Müşterektir” Programı, Türkiye’nin ilk ve tek kadın nalbandı Şeyma Kalkan,  İlk kadın römorkör kaptanı Gizem Turan, Buz Hokeyi Milli Sporcusu ve Tıp Fakültesi Öğrencisi İlkim Dilan Uygun ve  Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer’i ağırladı. 

Astroloji dünyasının en çok takip edilen ismi, Yazar-Astrolog Aygül Aydın’ın sempatik sunumuyla enerji kattığı söyleşide konuklar başarı hikâyelerini,  meslek ve gündelik hayatlarında yaşadıkları zorluk ve kolaylıkları paylaştı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde yapılan ve ilçedeki kadınları yoğun ilgi gösterdiği program öncesinde kokteyl ikram edildi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Eşi Bedriye Aydın,  AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu,  Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nevin Çalışkan da sohbet ve eğlencenin bir arada olduğu özel güne iştirak etti. 

Şeyma Kalkan: “Nalbant Olmak İstediğimi Söyleyince Bana Güldüler”

Başarı hikâyesiyle kadınlara ilham olan, Türkiye’nin ilk ve tek kadın nalbantı Şeyma Kalkan, kadınların iç dünyalarını keşfettikleri zaman bunu dışarıya yansıtabileceklerini, nalbant olmak istediğini söylediğinde öğrenim gördüğü atçılık okulundaki hocaları dâhil çevresindekilerin kendisine güldüğünü belirterek, fiziksel güç gerektiren bir iş olmasına rağmen mesleğini severek yaptığını ve güçlü olan her kadına nalbantlığı tavsiye edebileceğini söyledi.

Senur Akın Biçer: “Hayallerinizin Peşinden Koşun, Asla Vazgeçmeyin”

Türkiye’nin ilk kadın römorkör kaptanı olan Gizem Turan ise zorluklarına rağmen mesleğinde çok mutlu olduğunu ifade ederek başarılarıyla diğer kadınlara yol açmak istediğini söyledi. Küçük ev aletlerinde Arnica markasını yaratan Senur Akın Biçer ise kadınlara hayallerinin peşinden koşmalarını ve asla vazgeçmemelerini tavsiye etti. 

Buz Hokeyi Milli Sporcusu ve Tıp Fakültesi Öğrencisi İlkim Dilan Uygun da planlı çalışmayla spor ile  öğrenciliğin bir arada yürütülebileceğini ve böylece  başarının geleceğini vurguladı.

Kadir Ezildi: “Erkekler Bilerek İzlemiyorlar, Üstlerine İş Kalacağından Korkuyorlar” 

Titiz kadınların gözdesi, “En Hamarat Benim” Yarışma sunucusu Kadir Ezildi ise, “Beni daha çok hanımlar bilir çünkü daha çok gündüz kuşağında yer alırım. O yüzden daha çok hanımlar izliyorlar. Erkekler bilerek izlemiyorlar, izlerse üstlerine iş kalacağından korkuyorlar o yüzden. Ben daha öncesinde hastanede çalışıyordum. 6 sene yoğun bakımda hasta bakıcılık yaptım. Temizlik hastalığım orda da çok yüksekti. Ve bana soruyorlardı sen tiksinmiyor musun? Şükür tiksinmiyorum.” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından konuklara çiçek ve çeşm-i bülbül takdim edildi.