Tokatköy’de Örnek Daireler Tam Not Aldı

Tokatköy’de Örnek Daireler Tam Not Aldı

Beykoz’un ilk ve Türkiye’ye örnek kentsel dönüşüm projesi, ilçe sakinlerini depreme dayanıklı ve güvenli konutlara kavuşturacak olan “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” Projesi’nde örnek daireler vatandaşlardan tam not aldı.

Beykoz Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işbirliğiyle temeli 4 Kasım 2022’de atılan, TOKİ güvencesiyle inşa edilen “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi”nin  yapımı %70’e yaklaştı.   

Proje kapsamında 82 bin 792 m2’lik alanda toplam 776 yeni konut ve 47 de iş yerinin inşası hızla sürerken ilk daireler de hak sahiplerinin beğenisine sunuldu.

Depreme Dayanıklı Binalar, Aydınlık ve Ferah Daireler

Tokatköy’de depreme dayanıklı konutlara kavuşmayı bekleyen hak sahipleri ilk kez örnek daireleri gezdi.

Aydınlık ve kullanışlı tasarıma sahip 3+1 ve 2+1 daireler, aileleriyle proje alanına gelen hak sahipleri tarafından çok beğenildi.

Tokatköy sakinleri için tüm detayların düşünüldüğü 3+1 örnek dairlerde geniş bir salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, mutfak ve banyo yer alıyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, daireleri görmeye gelen hak sahiplerine eşlik ederek mutluluk ve heyecanlarını paylaştı.

Yeni evlerini gezen aileler ve çocuklarla sohbet eden Başkan Murat Aydın evlerin şimdiden hayırlı olmasını temenni etti.

Başkan Murat Aydın: “Beykoz’da Kentsel Dönüşüm Hızla Devam Edecek”

Ailelerle buluşmasında ilçede kentsel dönüşümün hızla devam edeceğini söyleyen Başkan Murat Aydın: “Burada güzel binalar ortaya çıkmaya başladı. İnşallah bu sene teslim edilecek. Sürece başlarken sahada ana muhalefet ve bazı dernekler ortaya çıktı. İnsanlar evlerinden sokağa atılıyor gibi hava yaratıldı. Bugün gelinen noktada görüyorsunuz hak sahipleri 2 yıllık kira bedeline ev sahibi olacaklar. Beykoz’da 51 bin bina var.  47 bini kaçak ve kamu arazisine yapılmış. Binalar çürük, olası depreme karşı yenilenmesi gerekiyor. Yetki aldığımız takdirde ilçemizde afet referanslı süreç hızlanarak devam edecek. Beykoz’da kimse yerini yurdunu satmasın, buralar altın değerindedir. Cumhurbaşkanımız, İBB Başkan adayımız Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanımızla yoğun bir çalışma içindeyiz.” dedi.  

Hamza Akçay: “Beykozlular Kentsel Dönüşüm Fırsatlarını Kaçırmasın”

Eşiyle birlikte örnek daireyi gezen Hamza Akçay ise: “Doğma büyüme buralıyım. Eski ve depreme dayanıksız evlerde oturuyorduk. Belediyemiz ve devletimiz sağ olsun yeni evlerimizi hazırladı.  İstanbul’da büyük bir deprem bekleniyor. Biz daha güvende olacağımızı hissediyoruz. Örnek daireleri gezdik, çok beğendik.. Beykozlular kentsel dönüşüm fırsatlarını kaçırmasınlar. Bu ekonomik koşullarda özel sektörden ev sahibi olamazlar.” diye konuştu.   

Kenan Akbuğa: “Artık Güven ve Huzurla Yaşayacağız”

Kendi imkanlarıyla evlerini yenileyecek ekonomik güce sahip olmadıklarını ifade eden Kenan Akbuğa: “Tokatköy’de deniz kumundan yapılan bir evde korkuyla yaşıyorduk. Kendi ekonomik imkanlarımızla yapmamız imkansızdı. Devletimiz her zaman milletini düşünür. Buradaki evlerden de bunu görüyorsunuz. Artık güven ve huzurla yaşayacağız. Kentsel dönüşüm projesini gerçekleştiren başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Murat Kurum Bakanımızdan, Belediye Başkanımız Murat Aydın ve mahalle muhtarımızdan Allah Razı olsun.” şeklinde duygularını paylaştı.

Sefer Akçay: “Herkes Devlete Güvensin”

Çocukları ve torunlarıyla yeni evini görmeye gelen Sefer Akçay ise şunları söyledi: “Tokatköy’deki evimizi 1980 yılı öncesinde yapmıştık, sağlam ve güvenilir değildi. Belediyemiz kentsel dönüşüm için geldiğinde tereddüt etmeden evleri boşalttık. Yakında inşallah yeni evlerimize taşınacağız. Biz devlete güvendik, herkes güvensin. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Seher Güneş: “Taksitler ve Ödeme Koşulları Uygun”

Yeni evlerine uygun ödeme koşullarıyla kavuşacaklarını belirten Seher Güneş: “60 yıldır Tokatköy’de oturuyorum. Yeni evlerimizi çok beğendik. Akrabalarımızla, komşularımızla yine eskiden olduğu gibi bir arada olacağız. Bunun için ayrıca mutluyuz.  Belediyemiz uygun ödeme ve taksit imkânları da sağlıyor. Allah cumhurbaşkanımızdan işçilerine kadar projeye emek veren herkesten razı olsun.” dedi.