Otizmli Çocuklar Beykoz’da Mustafa Ceceli Ve Atla Terapiyle Buluştu

Otizmli Çocuklar Beykoz’da Mustafa Ceceli Ve Atla Terapiyle Buluştu

Beykoz Belediyesi “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla ilçedeki otizmli çocukları atla terapi merkezinde renkli bir etkinlikle ağırladı. Pop Sanatçısı Mustafa Ceceli ata binen çocuklara eşlik ederek şarkılar söyledi.

Beykoz Belediyesi ilçedeki engelli vatandaşların sosyal hayata adaptasyonu amacıyla renkli ve eğlenceli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Kısa süre önce başlatılan “Atla Terapi” hizmetinden yararlanan çocuklara yönelik düzenlenen etkinlikte otizmli çocuklar sevgi dolu bir gün geçirdi.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nde otizmli çocuklar ve ihtiyaçlarına dikkat çekmeyi de amaçlayan etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Pop Sanatçısı Mustafa Ceceli de katılarak çocukların mutluluklarını paylaştı.

Etkinlik kapsamında  çocuklarla sohbet eden Mustafa Ceceli sevilen şarkılarını söyledi, eğlencelerine katıldı. 

Başkan Murat Aydın ise keyifli vakit geçiren çocuklarla yakından ilgilenerek hatır ve ihtiyaçlarını sordu. Müziğin ardından Başkan Murat Aydın ve Sanatçı Mustafa Ceceli ata binen çocuklara eşlik ederek alanda gezdirdi.

İlk kez ünlü bir sanatçıyla tanışmanın heyecanını yaşayan çocuklar kendilerine atla terapi hizmeti sağlayan Beykoz Belediyesi’ne düzenlediği etkinlik  dolayısıyla teşekkür etti. 

Beykoz Belediyesi günün anısına çocuklar ve ailelerine çeşitli hediyeler verdi.

Başkan Murat Aydın: “Atla Terapi Hizmeti AKDEM Çatısı Altında Veriliyor”

Çocukları ata bindirerek gezdiren Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engellilere dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak noktasında engelli kardeşlerimizle de birlikteyiz. Doğada  var olan canlı cansız  her şey  insanın doğadaki mutluluğunu artırmaya yönelik bir fonksiyon icra ediyor. Ama doğadaki bazı canlılar var ki insanla iletişimi çok daha kuvvetli. Onlardan en önemlisi de atlarımız. Onlarla dezavantajlı gençlerimizi bir araya getirmek mutluluk verici bir olay bizim için. Bu proje, Beykoz Belediyesi’nin Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi Projesi (AKDEM) çatısı altında sürdürülüyor. Gençlerimizin,  insanlarımızın, yetişkinlerimizin, yaşlılarımızın çocuklarımızın daha mutlu olmasıyla ilgili sürekli projeler geliştirmeye devam edecek. Hem belediye olarak hem sivil toplum kuruluşları hem de diğer kurum ve kuruluşlar olarak işte burada güzel bir işbirliği örneğimiz var.  Bu projeye destek veren herkese ve Mustafa Ceceliye bugün bizlerle birlikte olduğu için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sanatçı Mustafa Ceceli: “Beykoz’da Olmaktan Mutluyum”

Beykoz Belediyesine teşekkür eden Sanatçı Mustafa Ceceli, “Ülkemizde 2 buçuk milyondan fazla engelli vatandaşımız var. Dünya Engelliler Günü 3 Aralık bir farkındalık günü. Aynı zamanda da engelli kardeşlerimizin vatandaşlarımızın eksiksiz olarak topluma kazandırılması için gerekli faaliyetlere aslında dikkat çeken bir gün. Bir yandan doğanın mucizesine tanık oluyoruz.  Engelli çocuklarımız burada atlarla rehabilite oluyorlar. Hatta hiç konuşamayan bir kardeşimizin anne, babasının isminden önce, atının ismini söylediğini burada duyduk. Pandemi şartlarında geçiriyoruz gönül istiyor ki ilerleyen zamanlarda daha fazla engelli bireyimizin topluma katıldığını, kazandığını, kazandırıldığına şahitlik ederiz. Biz de Beykoz'da böyle bir etkinlikte bulunmaktan dolayı çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Foto Galeri