Demokratik Beykoz İçin Kadın Meclisi Kuruldu

Demokratik Beykoz İçin Kadın Meclisi Kuruldu

 Beykoz’da demokratik temsilin ve katılımcı yönetimin adresi Beykoz Kent Konseyi çatısı altında kadınlara yönelik çalışmalar yapacak, belediye meclisine tavsiye niteliğinde proje ve fikirler sunacak Kadın Meclisi kuruldu. 
Beykoz Belediyesi Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan ilk seçimli genel kurul toplantısına Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, ilçedeki çeşitli sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarında görev yapan kadınlar katıldı. 
Kadın Meclisi’nin açılışını yapan Beykoz Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu: “5393 sayılı Belediye Kanunu ve Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın’ın bizlere çizdiği vizyonla kurduğumuz Kadın Meclisi, Kent Konseyi çatısı altında önemsediğimiz en önemli alanlardan biridir. Meclisimizin kadınlarımız adına önemli çalışmalara imza atacağına inanıyor, ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
Divan üyelerinin belirlenmesinin ardından genel kurulda yapılan seçimle Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Nevin Çalışkan Beykoz Kadın Meclisi başkanlığına seçildi. 
Kadın Meclisi Başkanı Nevin Çalışkan ise: “Beykozlu kadınların desteklenmesi için hep birlikte güzel çalışmalar yapacağız. Bizleri Kent Konseyi çatısı altında bir araya getiren  Beykoz Belediye Başkanımız Murat Aydın’a ve başkanlığım için oy kullanan kıymetli üyelerimize çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  
Başkan Murat Aydın: “Kent Konseyi Beykoz’un Mutluluğuna Katkı Sunacak” 
Kent Konseylerinin toplumun farklı kesimlerinin sesi olduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Kent Konseyleri kentin mutluluğu için fikir üreten ve projeler geliştiren kurumlardır. Bu çatı altında bir motivasyon oluşturup kaynakları hayatın tüm alanlarına yönlendirmenin Beykoz’da mutluluğu artıracağına inanıyor ve bu işleviyle de konseyi çok önemsiyorum. Belediye’nin bütçesi kent konseyinin de bütçesi sayılır. Konsey aracılığıyla belediye meclisine sunulacak projeler, imkânlar ve önceliklere göre değerlendirilecek. Dolayısıyla hayatın her alanında birçok projeyi sizden bekliyoruz. Bu vesileyle Kadın Meclisi’nde görev alan tüm kadınlarımızı kutluyor, meclisimizin ilçemize hayırlı olmasını” diliyorum dedi.  
Kadın Meclisi dilek ve temennilerin ardından üyelerin tanıtımıyla sona erdi.

Foto Galeri