"Çocuğumu Tanıyorum" Başvuruları Başladı

"Çocuğumu Tanıyorum" Başvuruları Başladı

Beykoz’da 5-12 yaş arasındaki çocukların bedensel ve zihinsel durumlarının uzmanlar tarafından değerlendirilerek gelişimlerinin destekleneceği, yeteneklerinin keşfedileceği “Çocuğumu Tanıyorum” Projesi’ne başvurular başladı.

Beykoz Belediyesi tarafından sağlıklı ve mutlu topluma katkıda bulunmak amacıyla verilecek hizmet kapsamında ilçedeki 5-12 yaş grubundaki çocukların bedensel ve zihinsel gelişimleri uzmanlar tarafından çeşitli test, gözlem ve atölye çalışmalarıyla tespit edilecek.

Aileler ve Öğretmenlere Rehber Olacak 

Çocukların yetenekli olduğu alanların keşfedilmesi konusunda rehber olacak projede yapılan değerlendirmenin sonuçları çocuğun ailesi, öğretmeni ve belediyenin ilgili birimiyle paylaşılacak.

Yapılan çalışmalar ailelere çocuklarını yakından tanıma ve ilgi alanları doğrultusunda geleceğe hazırlama konusunda yol gösterecek.

Kapasitesi ortalamanın dışında olarak saptanan çocukların ise erken dönemde tespit edilmesi ve ilgili kurumlara yönlendirilmesi ve bu kurumlarca desteklenmesi sağlanacak.

Böylece bu grupta yer alan çocukların bedensel ve zihinsel performanslarının yükseltilip, kendileri, aileleri ve toplum için en faydalı ve en sağlıklı bir şekilde yetiştirilmelerinin önü açılacak.

Son Başvuru 17 Kasım

Mevcut bilgiler doğrultusunda, 5 – 12 yaş arasındaki çocuklarının değerlendirilmesini talep eden ebeveynlerin, 17/11/2023 tarihi saat 17.00’ye kadar kurumun internet sayfasından online başvuruda bulunmaları gerekiyor.