Boğaz ve Camın Işıltısında “Semicenk” Coşkusu

Boğaz ve Camın Işıltısında “Semicenk” Coşkusu

Beykoz’un iki yüzyılı aşan zengin camcılık mirasının ustalarla sergilendiği, renkli cam gösterileri ve ünlü sanatçıların konserlerinin yer aldığı “2. Uluslararası Beykoz Cam Festivali” (22 Eylül-1 Ekim) coşku ve eğlence dolu “Semicenk” konserine ev sahipliği yaptı.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin Osmanlı’dan kalan köklü camcılık geleneğini yaşatmak ve geleceğe aktarmak amacıyla bu yıl 2.si düzenlenen festival, ilçe sahilinde kurulan “Cam Çarşısı”, her akşam cam sanatı gösterileri ve konserlerle sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Boğaz manzarasında camın ışıltısı ve müziğin coşkusunu bir araya getiren festivalde hayranlarıyla  buluşan “Semicenk” özgün tarzı ve sevilen şarkılarıyla festivale katılanlara keyifli bir akşam yaşattı.

Boğaz’da Romantik “Semicenk” Şarkıları

Gençlerin sahile akın ettiği konserin açılışını müzik listelerinde ilk sıralarda yer alan “Düşer Aklıma” şarkısıyla yapan sanatçı, sahnede kaldığı bir saatlik süre boyunca enerjik bir performans sergiledi. 

Repertuvarında, “Unutmak Öyle Kolay Mı Sandın?”, “Pişman Değilim”, “Canın Sağolsun”, “Geri Dönemedim”, “Sevecek Sandım” “Masal Gibi” parçalarına yer veren sanatçı” sempatik tavırları ve bir birinden güzel şarkılarıyla müzik şöleni sundu.

Başkan Murat Aydın Teşekkür Etti

İlçe sakinlerinin yanı sıra sanatçıyı izlemek için şehrin dört bir yanından Beykoz sahiline gelen  ziyaretçiler, konserin başından sonuna kadar hareketli ve romantik şarkılara  eşlik ederek eğlendi.

Semicenk konserini ilçe sakinleriyle birlikte etkinlik alanında izleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, performansı ve cam festivaline iştiraki için sanatçıya teşekkür ederek, çiçek takdim etti.