Beykoz Yöre Buluşmaları Giresun’un Köyleriyle Renkleniyor

Beykoz Yöre Buluşmaları Giresun’un Köyleriyle Renkleniyor

Beykoz’da memleket rüzgârları estiren, ilçedeki birlik ve beraberliği güçlendiren “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda Karadeniz’in incisi Giresun’dan 5 köy daha özel belgesellerle tanıtıldı. 

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde kardeşlik manzaralarının sergilendiği buluşmanın 11. gecesinde Giresun’un Eynesil İlçesi Kemerli ve Ada Köyü, Görele’nin Esenli ve Gültepe Köyü ile Tirebolu’nun Ede Köyü ağırlandı.

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen geceye, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, meclis üyeleri, köy dernek başkanları ve Giresunlu vatandaşlar katıldı.  

Giresun’un güzelliklerini köy köy ilçeye getiren buluşmada ilk olarak hemşehrilerin kaynaştığı, anıların yad edildiği kokteyl ikram edildi. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçe sakinleriyle hasbihal ettiği buluşmaya yöreye özgü kemençe eşlik etti.

Kokteylin ardından “Beykoz’un Renkleri Belgeseli”nden gecede tanıtımı yapılan köylere ait özet bölümler gösterildi. Katılımcıları bir birinden güzel doğa manzaralarıyla memleketlerine götüren belgesel beğeniyle izlendi.

Başkan Murat Aydın: “Gençlerin Geleceğe Motivasyonu Artacak”

Programda hemşehrilerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yöre buluşmalarıyla geçmişle gelecek arasında bağ kurulmasına vesile olmayı arzu ettiklerini vurgulayarak, ata topraklarına ait değerlerin yeni nesillere aktarılmasıyla gençlerde geleceğe yönelik motivasyonun da  artacağını söyledi.

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta ve dernek başkanları da tek tek söz alarak Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve belgesellerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Beykoz’un Renkleri Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.