Beykoz’un Camileri Bayram’a Hazırlanıyor

Beykoz’un Camileri Bayram’a Hazırlanıyor

Beykoz’da, ülke genelinde olduğu gibi salgının etkisini yitirmesiyle Ramazan Bayramı’nda yoğunluk yaşanması beklenen camilerde arefe günüyle birlikte temizlik çalışmaları hız kazandı. 

Beykoz Belediyesi’nin 45 mahalleye yönelik başlattığı toplu temizlik hizmetiyle mahalleler bayram öncesinde temiz bir çehreye kavuşurken, ilçe sakinlerinin bayram sevinciyle buluşacağı camilerde tatlı bir telaş yaşanıyor.

İlçedeki tüm camilere yönelik düzenli yürütülen iç ve dış temizlik hizmeti veren ekipler arefe günü dolayısıyla tüm camileri sırasıyla ziyaret ederek, bayrama özel olarak her caminin avlu ve girişlerini özenle yıkıyor. 

Cami bahçelerindeki şadırvanlar da elden geçirilerek hazırlıklar tamamlanıyor.  

Mezarlıkların Çevresi de Temizleniyor  

Beykoz’da camileri ve avlularını güzelleştiren çalışmaların yanı sıra bayram boyunca ziyaretlerin yapılacağı merkezi mezarlıkların çevresi ve yol kenarları da ekipler tarafından temizleniyor. 

Bayram sabahında ilçedeki tüm camilerin tuvaletleri de özenle temizlenerek ilçe sakinleri ve ziyaretçiler için hazırlanacak.

Temizlik ekipleri ilçe sakinlerinin ziyaret ve ibadetlerini huzurla yapması için bayram boyunca görev başında olacak.

Bayramlaşma 1. Gün

Beykozluların 7’den 70’e bir araya geleceği geleneksel Bayramlaşma Programı ise Ramazan Bayramı’nın 1. Günü kılınacak namaz sonrasında Serbostani Mustafa Ağa (Beykoz Merkez) Camisi’nde yapılacak.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da programa iştirak ederek ilçe sakinleriyle bayram sevincini paylaşacak.

Foto Galeri