Beykoz Spor Ormanı’nda Bisiklet Antrenman Sürüşleri Başlıyor

Beykoz Spor Ormanı’nda Bisiklet Antrenman Sürüşleri Başlıyor

Türkiye’nin en büyük spor ormanı “Beykoz Belediyesi Spor Ormanı”nda bisikletçilere özel kurulan yol performansı ve kros parkurunda antrenman sürüşleri başlıyor.

Beykoz Belediyesi tarafından 8 milyon m2’lik alanda uluslararası standartlarda spor sahaları ve parkurlarla donatılan ormanda yer alan 9 km’lik parkur farklı zorluk derecelerindeki 5 kulvarda sporseverlere sürüş keyfi sunacak.

7/24 Hizmet Verecek

Atletizm pisti, veledrom, basketbol ve futbol sahaları, tenis kortu, uluslararası ve ulusal yarışlar için bisiklet parkurları ve daha birçok özellik içeren Beykoz Belediyesi Spor Ormanı bu nitelikleriyle Türkiye’de ilk ve tek.  

Şehrin ortasında, yem yeşil doğanın içinde araç ve yaya trafiğine kapalı olarak yapılan yol bisiklet parkuru sporculara 7/24 hizmet verecek. 

İlk Sürüş 29 Nisan Cumartesi

İstanbul’daki tüm amatör ve profesyonel sporcuların merkezi olacak ormanda halka açık ilk antrenman 29 Nisan Cumartesi günü 10:00-12:00 saatleri arasında yapılacak.

Beykoz Belediyesi Spor Ormanı’nda sürüş deneyimi yaşamak isteyen sporseverler etkinliğe tüm bisiklet modelleriyle katılabilecek.

Sporcuların kasklarını yanlarında bulundurması ise zorunlu.

Beykoz Belediyesi sürüş sonrası katılımcılara çeşitli ikramlar verecek.