Beykoz Sahili Su Sporları Festivali’yle Renklendi

Beykoz Sahili Su Sporları Festivali’yle Renklendi

Boğaz’ın en uzun ve güzel sahiline sahip ilçelerinden Beykoz’da, kanodan yağlı direğe halka açık ödüllü ve eğlenceli yarışmaların yapıldığı “Beykoz Su Sporları Festivali” (4-5 Eylül) birbirinden renkli anlara sahne oldu.  

Beykoz Belediyesi tarafından ilçede su sporları geleneğini yeniden canlandırmak, vatandaşlar ve turistlerin sahilden daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla düzenlenen festival her yaştan ilçe sakininden yoğun ilgi gördü. 

Aileleriyle sahile gelen vatandaşlar kanodan yüzmeye, yağlı direkten minder dövüşüne eğlenceli yarışmalarda cesaretlerini sergilerken çocuklar da güzel havada oyunun tadını çıkardı.

Yağlı Direk Nostaljisi 

Beykoz Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen festivalin açılışı kano klasiğiyle yapıldı. Boğaz’da kürek çeken kanocuların rengârenk görüntüler oluşturduğu yarışmada erkeklerde Enes Aydın,  kadınlarda ise Gülsemin Özyurt birinci oldu.  

Yüzme yarışması için sahilden atlayan yarışmacılardan, 45 yaş üstü kategorisinde Yalçın Emiroğlu, 45 yaş altı kategorisinde ise Ahmet Fatih Yıldız rakiplerini geride bırakarak birinci geldi.  Kadınlar kategorisinde ise Zeliha Batay birinciliği göğüsledi. 

Gençlerin eğlence dolu rekabetine sahne olan nostaljik Yağlı Direk Yarış’ında ise Mehmet Akif Bozbay bayrağı alarak yarışı kazandı.

Festival kapsamında düzenlenen Plaj Futbolu'nu Çubuklu Spor Kulübü, Plaj Voleybolu’nu ise Deregücü kazandı.

Aralarında milli takım sporcusu Uğur Piro’nun da yer aldığı sporcular festival boyunca gökyüzüne doğru heyecanlı flyboard gösterileri sundu.

Su Jeti Heyecanı 

Festivalin ikinci günü ise profesyonel sporcuların su jeti mücadelesine sahne oldu. Sabah saatlerinde kadınlar ve gençler kategorisinde başlayan mücadele gün boyu farklı kategorilerde devam etti. 

Beykoz’da tarihten bu güne miras kalan su sporları geleneğini sürdürmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirten Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın festivale ve yarışmaya katılan tüm ilçe sakinlerini kutladı.

Dereceye giren yarışmacılara da ödülleri Başkan Murat Aydın tarafından verildi.

Sinan Akçıl Konseri

Beykoz Su Sporları Festivali’nin son gününde Pop Müzik sanatçısı Sinan Akçıl hayranları ve ilçe sakinleri için sevilen şarkılarından oluşan bir konser verdi.

Boğaz manzarasına birbirinden güzel şarkıların eşlik ettiği konserde ilçe sakinleri doyasıya eğlendi.