Beykoz Konseyi Engelsiz Müzik ve Gösteri Sanatları Okulu Açılıyor

Beykoz Konseyi Engelsiz Müzik ve Gösteri Sanatları Okulu Açılıyor

Beykoz’da yaşayan engelli bireylerin müzik yoluyla sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerini destekleyecek, yeteneklerini geliştirecek  “Beykoz Konseyi Engelsiz Müzik ve Gösteri Sanatları Okulu” için kayıtlar başladı.

Beykoz Kent Konseyi tarafından düzenlenen müzik okulu, engelli çocuk ve gençlerin sosyal, ruhsal ve fiziksel gelişimlerini desteklemenin yanı sıra kültür-sanat faaliyetleri aracılığıyla kendilerini ifade edebilecekleri aktif ve nitelikli bir ortam sunmayı da amaçlıyor.

Müzikle Özgür ve Mutlu Bireyler

İlçedeki engelli bireylere müzik sanatıyla başarı ve özgüven duygusu kazandıracak “Beykoz Konseyi Engelsiz Müzik ve Gösteri Sanatları Okulu”nda akademik kökenli eğitmenler ses ve enstrüman dersleri verecek.

Engelli bireylerin başarı hikâyelerine, sosyal rehabilitasyonlarına binlerce yıldan bu yana eşlik eden müzik sanatıyla, katılımcılarda çevresel bilinç, seslendirme, dikkat aralığı, iletişim ve göz kontağının gelişimi sağlanacak.

Müzik yoluyla bu vasıfları gelişen bireyler hayata daha özgür, güvenli ve mutlu katılacak.

Kurslara farklı engel gruplarındaki tüm bireyler başvurabilecek.

Eğitimlerden yararlanmak isteyenlerin 21 Ağustos 2020 tarihine kadar http://www.beykozkentkonseyi.com adresinde yer alan ön başvuru formunu doldurması gerekiyor.

Müzik eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar katılımcılar kurs sonunda bir konserle yeteneklerini sergileyecek.