Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden 8 Mart’a Özel Resim Yarışması

Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden 8 Mart’a Özel Resim Yarışması

İstanbul ağırbaşlı ve mütevazı semti, binlerce yıldan bu yana tarihi, doğal ve kültürel mirasıyla göz kamaştıran Beykoz’un güzelliklerinin resim sanatı aracılığıyla bir kez daha gözler önüne serileceği “Beykoz’un Resim Hali Yarışması” başladı.   

Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Beykoz Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ödüllü olarak açılan “Beykoz’un Resim Hali Yarışması”yla ilçenin doğal ve tarihi güzelliklerine dikkat çekilmesi ve medeniyet birikiminin resim sanatı aracılığıyla geleceğe aktarılması amaçlanıyor.

Renk Renk Beykoz’un Resim Hali

İlçenin doğal tarihi ve geçmişi ile bu günü arasında sanatsal bir köprü kurarak günümüzün sanatçılarının gözüyle Beykoz’u renk renk resmetmeyi de amaçlayan yarışma vesilesiyle yeni sanatçılar da kendilerini tanıtma fırsatı bulacak.    

“Geçmişten Günümüze Beykoz” konu etiketiyle açılan, resim sanatına gönül veren amatör ve profesyonel sanatçıların estetik bakış açılarıyla katkıda bulunacağı organizasyona 16 yaşını dolduran tüm ilçe sakinleri başvurabilecek.

Son Başvuru 20 Mayıs   

Yarışmaya katılacak sanatçıların eserlerini 3-20 Mayıs 2021 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Beykoz Belediyesi Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’ne teslim etmeleri gerekiyor.

Beykoz’u tuvale en iyi yansıtan resimlerin ilçenin kültür-sanat belleğine kazandırılacağı yarışmanın birincisine tam, ikincisine yarım, üçüncüsüne ise çeyrek altın hediye edilecek. Mansiyon kazananlar ise gram altınla ödüllendirilecek.   

Dereceye giren eserler, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi tarafından oluşturulacak seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında ödül kazananlar 27 Mayıs 2021 tarihinde kamuoyuna ilan edilecek.  

Beykoz’un Resim Hali Yarışması’nda sonuçların ilanın ardından ödül kazanan ve sergilenmeye değer görülen resimlerden oluşan bir de sergi açılacak.