Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Görevde

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Görevde

Beykozlu gençlerin dinamik proje ve fikirlerle ilçenin yönetimine demokratik katılım sağlayacağı Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi çalışmalarına başladı.

Beykoz’a dair kararlarda gençlerin sesi olacak Gençlik Meclisi’nin ilk seçimli genel kurul toplantısı, 22 Eylül Çarşamba günü, Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu’nun yönetiminde Beykoz Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

İlçenin farklı kesimlerinden, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarından yaşları 16-28 arasında değişen 35 gencin üyesi olduğu meclisin genel kurulunda yapılan seçimle, Muhammed Emin Çağlar oy birliğiyle başkan seçildi.

Kent Konseyi Başkanı Sadullah Kabahasanoğlu’nun yönettiği toplantıyı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nevin Çalışkan, Beykoz Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Saniye Efe takip ederek gençlere destek verdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan genel kurulda ilk olarak başkanlık divanı belirlendi. Üyelerin kendilerini tanıtmasının ardından başkanlık seçimi gerçekleşti.

Beykoz Gençlik Meclisi Başkanı Çağlar: “Türkiye’nin Geleceği Sizin Ellerinizde Yükselecek.”

Başkan seçilmesinin ardından kürsüde teşekkür konuşması yapan Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Muhammed Emin Çağlar: “Türkiye’nin geleceği sizin ellerinizde yükselecek. Tarihiyle, milletiyle değerleriyle barışık bir gençlik geleceği inşa edecek. Bir birinizin ve herkesin hukukuna daimi riayet edin. Hak ve hakkaniyetten asla ayrılmayın. Siz Asım’ın neslisiniz. Sadece bu ülkenin değil bölgenin sorumluluğu da sizin omuzlarınızda. Bu milleti yeniden tarihin altın sayfalarına yazdıracak sizlersiniz. İşte Gençlik Meclisi’nin davası budur, istikameti budur.” dedi.

Başkan Murat Aydın: “Gençlik Meclisli Beykoz’un Potansiyelini Harekete Geçirecek”

Mecliste gençlere hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Sevgili gençler sizleri öncelikle cesaretinizden dolayı kutluyorum. Toplumda içinde var olabilmek bu platformlara katılmakla başlıyor. Çevrenizde ve dünyada görüp değiştirmek istediğiniz hususlar muhakkak vardır. Bunlarla ilgili gerekli adımları atmak sosyal hayatın içinde bulunmakla mümkün. Buradan yola çıkarak şehirlerde kent meclisleri kuruldu.  Bugün benim için çok anlamlı ve heyecanlı bir gün, Kadın Meclisi ve Engelliler Meclisi’nin ardından Gençlik Meclisi’ni de hayata geçiriyoruz. Siz yaşadığınız çevreyle ilgili firikleri olan bireylersiniz. Bizim sizlerden beklentimiz ilçeniz, ülkeniz ve gelecekle ilgili hayallerinizi dile getirmeniz. Beykoz’un potansiyeline sizin bakışınız ufuk açar, güç verir. Bu duygularla sizleri tebrik ediyor, Gençlik Meclisi’nin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi toplantısı, gençlerin dilek ve temennileriyle sona erdi.