Beykoz Hatay ve Malatya’da Yaraları Sarıyor

Beykoz Hatay ve Malatya’da Yaraları Sarıyor

Türkiye’yi derinden vuran deprem afetinde tüm ülkeyle birlikte seferber olan Beykoz Belediyesi, depremin etkilediği Hatay ve Malatya’da arama kurtarma ekipleri, yardım tırları, ambulans, sağlık personelleri ve aşevleriyle yaraları sarıyor.  

Beykoz Belediyesi Hatay’ın Kırıkhan ilçesi ve Malatya Akçadağ’da çalışmalarını yoğun olarak sürdürürken, bölgeye ilçe kaymakamlığıyla birlikte, 78 tır ve araçlık battaniye, kışlık giysi, ısıtıcı, yatak, nevresim takımı, bebek bezi ve gıda taşıyan insani yardım malzemesi gönderildi. 

Beykoz Belediyesi arama kurtarma ekipleri kritik saatlerin aşıldığı depremde Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bir kişiye daha canlı ulaşmak için mücadele veriyor.

Ali 87. Saatte Çıkarıldı

AFAD’ın koordinasyonunda,  38 iş makinesi ve araç, 155 personelle çalışmalarını sürdüren arama kurtarma ekipleri enkaz altında kalan 4 ü çocuk 8 kişiyi kurtardı.

Beykoz ekipleri depremin 87. saatinde, 8 yaşındaki Ali’yi enkazdan sağ çıkarmayı başararak umutları yeşertti.  

Enkaz altından çıkarılan vatandaşların hastanelere sevki için bölgeye gönderilen Beykoz Belediyesi Hasta Nakil Ambulansı ve sağlık personelleri ise yaralıların naklinde aktif görev yapıyor. 

2 Aşevi Hizmette  

Beykoz Belediyesi tarafından depremzedelerin sıcak yemek ihtiyacını karşılamak üzere, Hatay Kırıkhan Gençlik Merkezi yanında ve Malatya Akçadağ’da kurulan 2 aşevi de yemek dağıtımı yapıyor.  

Kuru Gıda Bağışı Alınıyor

Bölgede kurulan aşevi mutfaklarının kesintisiz çalışması için ilçe sakinleri ve hayırseverlerden kuru gıda, çay, şeker ve hazır gıda bağışları bekleniyor.

Beykozlular afetzedelerin yaralarını saracak yardımlarını Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonu’na getirerek, gece saatlerine kadar kolilerin ve tırların hazırlanmasında gönüllü çalışarak yardım seferberliğine büyük destek veriyor.  

Başkan Murat Aydın Deprem Bölgesi’nde

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, belediye başkan yardımcıları ile AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç çalışmaları yerinde incelemek üzere deprem bölgesine gitti.  

Hatay ve Malatya’daki ekiplerle bir araya gelecek olan Başkan Murat Aydın, afetzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletecek.

Mobil Tuvalet ve Çorba Aracı

Deprem haberinin alınması birlikte bölgeye gönderilen mobil çorba aracı da Hatay Kırıkhan Gençlik Merkezi yanında hizmetini sürdürüyor.

Beykoz’dan bölgeye mobil tuvalet, duşlar ve su depoları da sevk edildi.

Kan Bağışı Bekleniyor

Beykozlular, deprem bölgesi için Kızılay aracılığıyla, 10-11 Şubat tarihleri arasında Kavacık Yaşam Merkezinde kan bağışı yapabilecek.

 

 

 

Foto Galeri