Beykoz GSK Hentbolda Türkiye Kupası Şampiyonu Oldu

Beykoz GSK Hentbolda Türkiye Kupası Şampiyonu Oldu

Beykoz Beleyesi Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) Türkiye Erkekler Hentbol Kupası’nda şampiyon olarak ilçe tarihinde bir ilke imza attı. 

Türkiye Hentbol Federasyonu 2021-2022 sezonunda çıktığı dörtlü final maçında rakibi Ankara Spor Toto’yu 29-26'lık skorla yenen ve şampiyonluğu göğüsleyen Beykoz GSK başarısıyla ilçede büyük gurur yaşattı.

Final müsabakaları kapsamında Sakarya’da gerçekleşen ve büyük çekişmeye sahne olan maçın ilk yarısı, 13-13 beraberlikle sonuçlandı. İkinci devrede üstünlüğü ele geçiren Beykoz GSK, 29-26 skorla şampiyon oldu.

Müsabakanın ardından yeşil-mavili ekibe şampiyonluk kupası THF Başkanı Uğur Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından verildi.

Türkiye şampiyonu takımı kutlayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Hentbol sporda iddialı  olduğumuz alanlardan, görüyorum ki şampiyonluk çalışma, disiplin ve azimle geldi. Bizlere bu gururu yaşatan tüm sporcuları ve ekibi yürekten  kutluyor, nice şampiyonluklar diliyorum” dedi

Foto Galeri