Beykoz GSK Hentbol Süper Kupa’da Şampiyon

Beykoz GSK Hentbol Süper Kupa’da Şampiyon

Beykoz Beleyesi Gençlik ve Spor Kulübü (Beykoz GSK), Hentbol Erkekler Süper Kupa'da Beşiktaş Yurtbay Seramik'i 29-28 mağlup ederek şampiyon oldu.

2021-2022 sezonunda Türkiye Kupası şampiyonu olan Beykoz GSK  güçlü rakibi Beşiktaş Yurtbay Seramik'i yenerek kupayı tarihinde ilk kez müzesine götürme başarısı gösterdi.

Ankara THF Spor Salonu'nda çekişmeli başlayan maçta ilk yarıyı Beşiktaş Yurtbay Seramik 12-11 önde kapadı. İkinci yarıda rekabetin arttığı maçta karşı takıma 29-28 üstünlük kuran Beykoz GSK’nin şampiyonluğu ilçede büyük gurur yaşattı.

Müsabaka sonrası düzenlenen kupa seremonisinde Beykoz Belediyespor'a şampiyonluk kupası ile madalyalarını THF Başkanı Uğur Kılıç, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı ve THF Başkan Vekili Kenan Gökmen verdi.

Beşiktaş Yurtbay Seramik'e ise madalyalarını THF Asbaşkanı Salim Öztürk ve THF Yönetim Kurulu üyesi Adem Altunsoy takdim etti.

Törende "Maçın en değerli oyuncusu" ödülünü ise Beykoz Belediyespor'dan Ali Emre Babacan aldı.

Başkan Murat Aydın: “Şampiyonları Yürekten Kutluyorum”

Şampiyonu takımı kutlayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Türkiye Kupası sahibi takımımız, Süper Kupayı da omuzlayarak ilçemize büyük gurur yaşattı. Sporcularımız azim  disiplin ve çalışmayla neler yapılabileceğini bir kere daha gösterdi. Bizlere bu gururu yaşatan tüm sporcuları ve ekibi yürekten kutluyor, nice şampiyonluklar diliyorum” dedi

Foto Galeri