Beykoz,  Gençlik Festivali’nden İki Ödülle Döndü

Beykoz,  Gençlik Festivali’nden İki Ödülle Döndü

Beykoz Belediyesi, bu yıl 2. si düzenlenen “Tam Bana Göre Gençlik Festivali”nde, spor ve kültür-sanat alanındaki çalışmalarıyla “Genç Belediye Ödülü”  alırken, gençleri modern ve klasik sanatla buluşturan “Baruthane Sanat Merkezi” özel ödüle layık görüldü.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'nca bu yıl “Gençlik ve Yerel Yönetimler” temasıyla yapılan “Tam Bana Göre Gençlik Festivali”, Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde 5-9 Ekim tarihleri arasında gençleri ağırladı.    

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapılan ve Türkiye'nin en büyük gençlik festivali özelliğini taşıyan etkinlikte müzik dinletileri, konserler, genç sanatçıların sahneleri, tiyatro, sinema ve e-spor etkinlikleri de gerçekleştirildi.

Beş gün boyunca yaklaşık 300 etkinliğe ev sahipliği yapan festivalde, belediyeler açtıkları stantlarla misafirlerini karşıladı, gençlere yönelik faaliyetlerini sergileyip, hizmetlerini tanıttı.

Gençler Boğaz’da Kano Yaptı

Beykoz Belediyesi, festivalde gençlere sanal gerçeklik teknolojisiyle Boğaz’da kano ve ilçenin yemyeşil parkurlarında dağ bisikleti fırsatı sundu. Standı ziyaret ederek sanal Boğaz Turu ve bisiklet deneyimi yaşayan gençler ebru, cam boncuk yapımı ve santura da yoğun ilgi gösterdi.

Beykoz Belediyesi’ne İki Ödül Birden

Festival kapsamında "Yerel Yönetimler ve Gençlik Projeleri" Yarışması’nda belediyelere ödül verildi.

Beykoz Belediyesi, 7’den 77’ye herkese dokunan spor, kültür-sanat çalışmaları kapsamında “Genç Belediye Ödülü” ile ücretsiz eğitimlerin verildiği, gençleri modern ve klasik sanatla buluşturan “Baruthane Sanat Merkezi” özel ödüle layık görüldü.

Ödülü, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Gençlik Modellemeleri Ege Bölge Koordinatörü Nuh Dursun Ozan’ın elinden aldı.

Başkan Murat Aydın: “Bu Başarı Beykozlu Gençlerin”

Belediye Başkanı Murat Aydın, ödül almanın mutluluğunu sosyal medya hesabından şöyle paylaştı:

“Türkiye’nin En Büyük Gençlik Festivali Tam Bana Göre Festival’den iki ödülle dönüyoruz. Spor ve kültür-sanat alanındaki çalışmalarımızın tamamı “Genç Belediye Ödülü”ne layık görülürken, gençleri modern ve klasik sanatla buluşturan “Baruthane Sanat” ise özel ödüle layık görüldü. Bu başarıda emeği olan mesai arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bu başarı Beykoz’un, Beykozlu gençlerin.”

 

Foto Galeri