Beykoz Deprem Bölgesi İçin Tek Yürek Oldu

Beykoz Deprem Bölgesi İçin Tek Yürek Oldu

Beykoz, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmak için tek yürek oldu. Beykoz Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, Hatay Kırıkhan’da arama kurtarma çalışmalarını sürdürürken 9 tırlık acil yardım malzemesi de bölgeye uğurlandı.

Kahramanmaraş ve 10 çevre ilde büyük yıkıma yol açan deprem afeti heberiyle birlikte Hatay Kırıkhan’a giden Beykoz Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, AFAD’ın koordinasyonunda bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. 

Hatay’da 56 personel, 16 iş makinesi ve araçlarla görev yapan ekipler soğuk kış koşullarında enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar için yoğun mücadele veriyor.

Beykoz’dan 9 Tır Yola Çıktı

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve siviltoplum kuruluşlarının işbirliğiyle başlatılan kampanya kapsamında ilçe sakinlerinin katkısıyla toplanan,  ağırlıklı olarak ısıtıcı, battaniye, nevresim takımı, çadır, yatak, yastık, hijyen seti, temiz kıyafet, gıda kolisi ve bebek bezinden oluşan 9 yardım tırı afet bölgesine uğurlandı.

Afetzedeler için gerekli yardımlar, Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonu’nda toplanmaya devam ediyor.

2 Aşevi Kurulacak

Beykoz Belediyesi tarafından, Hatay’ın Kırıkhan ilçesi ve Malatya’da kurulacak 2 adet aşevi için gerekli malzemeler de bu sabah saatlerinde yola çıktı.  

Beykoz Belediyesi’nin mobil çorba aracı da sıcak çorba ve yemek dağıtmak üzere bölgeye ulaştı.  

 

Foto Galeri