Beykoz’da Yeni Kültür-Sanat Sezonu Açılıyor

Beykoz’da Yeni Kültür-Sanat Sezonu Açılıyor

Beykozluları edebiyattan müziğe tiyatrodan sinemaya zengin içerik ve nitelikli etkinliklerle buluşturacak yeni kültür-sanat sezonu, 1 Kasım 2022 Salı günü sahnelenecek Mahşer-i Cümbüş” yetişkin tiyatro oyunuyla başlıyor. 

İlçenin kültür-sanat hayatına canlılık getirecek, tiyatro oyunlarıyla başlayacak etkinlikler sezon boyunca söyleşiler, konserler, anma programları, edebiyat okulu, seminer ve atölye çalışmalarıyla zenginleşecek.

Beykoz Belediyesi, kültür-sanat dostlarını bu sezon, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi, Şeyh Edhem Sırrı Efendi Kültür Evi ve Hafız Mehmet Efendi Kültür Evi olmak üzere 5 farklı mekânda ağırlayacak.   

Yeni kültür-sanat sezonunda her yaştan ilçe sakini kendi dünyasına hitap eden, keyifle katılabileceği etkinlikler bulacak.

Kasım Ajandası Dopdolu

1 Kasım 2022 Salı akşamı, Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde saat 20:00’de sahnelenecek, Mahşer-i Cümbüş adlı yetişkin tiyatrosuyla başlayacak Kasım Ayı Ajandası dopdolu hazırlandı.

Katılımcılara şiir şöleni sunacak “Anma Programları” kapsamında, Türk Şiiri’nin 2 usta ismi Orhan Veli Kanık ve Sezai Karakoç, kendilerine özel günlerde, yazın hayatları, hafıza ve gönüllere de yer bulan mısralarıyla anılacak.

Kardeş ülke Azerbaycan’ın Tarihi Karabağ Zaferi’nin 2. Yıl dönümü de özel bir etkinlikle kutlanacak.

Edebiyat, sanat ve gündeme dair konuların konuşulacağı “Söyleşiler” başlığında, Uzman Aile Danışmanı ve Yazar, Hatice Kübra Tongar, “Atalarımızdan Kalan Yaraları İyileştirmek: Çeyiz” söyleşiyle yer alacak.

Bir birinden değerli yazar ve akademisyenlerin katılacağı “Edebiyat Okulu” ise kitap kritikleri ve tanıtımları, söyleşiler ve dergi günleriyle edebiyatseverleri ağırlayacak. “Edebiyat Atölyeleri” ise Osmanlı Türkçesi’nden felsefeye geniş bir perspektif sunacak.

Biletler Online-Satışta

İlçe sakinleri tüm etkinlik biletlerini kultursanat.beykoz.bel.tr adresi üzerinden veya etkinlik günü salonlara kurulan gişelerden temin edebilecek.

Bilet fiyatları, yetişkinler için 20 TL, çocuklar için 10 TL,  konserler için ise 10 TL olarak belirlendi.

Beykoz Kart sahipleri tüm oyun ve etkinlikleri yüzde 50 indirim avantajıyla izleyecek.