Beykoz’da Ücretsiz “Barista Eğitimleri” Başlıyor

Beykoz’da Ücretsiz “Barista Eğitimleri” Başlıyor

Beykozlu gençlere, yiyecek içecek sektörünün gözdesi kahve dünyasında iş ve kariyer fırsatı sunacak ücretsiz ve sertifikalı “Barista Eğitimleri” başlıyor.  

Beykoz Belediyesi tarafından istihdama destek olmak, sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla verilecek eğitimler yetenekli gençlere kahve dünyasının kapılarını aralayacak.   

18-30 Yaşa Arası Gençler

Beykoz Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi (BEYSEM) organizasyonuyla uzmanlar tarafından verilecek eğitimlerden ilçede ikamet eden 18-30 yaş aralığında ve herhangi bir işte çalışmayan gençler yararlanabilecek.   

Katılımcılar 2 hafta sürecek eğitimlerde, genel kahve bilgileri, yetiştirici ülkeler, kahvenin tarihi, çekirdek türleri, öğütme, dozajlama ve tamping, özütleme, süt işleme teknikleri, uygulamalı içecek hazırlama konularında bilgiler edinecek.

Belediye Tesislerinde Staj İmkânı

Barista eğitimlerinin teorik kısmı Nişantaşı’ndaki eğitim merkezinde verilecek. Eğitim Merkezine gidiş dönüş Beykoz Belediyesi tarafından servislerle sağlanacak.

Uygulamalı eğitimler ise ilçe sahilinde hizmete açılan Beykoz Kahvecisi’nde verilecek.   

Eğitimi başarıyla bitiren kursiyerlere sertifika verilecek ve Beykoz Belediyesi işletmelerinde 2 haftalık ücretli staj imkânı sağlanacak.

Başvurular On-line

Kahve dünyasında işinin uzmanı başarılı bir barista olarak yer almak isteyen katılımcıların www.beysem.com adresinden on-line olarak başvurması gerekiyor.

Eğitim almaya hak kazanacak kursiyerler mülakatla belirlenecek.

Başvuru akabinde katılımcılara mülakat tarihi, saati ve mekânı için bilgilendirme yapılacak.   

Not: 18-30 yaş grubu için yeterli başvuru olmadığı takdirde yaş aralığı genişletilecek olup ilçeden gereken katılımcı sayısı sağlanamazsa ilçe dışı başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Eğitim Bilgileri:

1. Hafta Teorik, 2. Hafta Uygulamalı Eğitim Verilecektir.

1. Hafta Teorik Eğitim:

Eğitim Saati: 10.00-15.00

Nişantaşı'nda gerçekleşecektir.

Kavacık Yaşam Merkezi önünden saat: 9.00'da servis kalkacaktır.

 

2. Hafta Uygulamalı Eğitim:

Eğitim Saati: 09.00-14.00

Beykoz Kahvecisi

 

İstenilen Belgeler:            

Sabıka kaydı

Sağlık raporu

İkamet Belgesi