Beykoz’da Sokak Hayvanlarına “Doğal Yaşam Alanı”

Beykoz’da Sokak Hayvanlarına “Doğal Yaşam Alanı”

İstanbul’un en büyük ve modern hayvan rehabilitasyon merkezine sahip ilçesi Beykoz’da sokak hayvanlarının kendi doğal ortamlarında sağlıklı, denetimli ve huzurlu yaşayacağı, Türkiye’nin bu fonksiyonda ilki olacak “Doğal Yaşam Alanı” kuruluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ziyaret edilen “Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi”,  ilçedeki sahipsiz sokak hayvanlarına 11 dönümlük arazide kuaförden yoğun bakım ünitelerine, zeminden ısıtmalı barınma alanları ve son teknolojik imkânlarla, aşı, tedavi ve bakım hizmeti veriyor.

Sokaklar Güvenli Olacak 

Beykoz Belediyesi’nin Mahmutşevketpaşa’da kurduğu, 400 hayvan kapasiteli merkezin yanında ilçe sakinlerinin güvenliğini, sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin refahını sağlayacak “Doğal Yaşam Alanı” hazırlanıyor. 

Türkiye’de ilk olacak “Doğal Yaşam Alanı” ilk etapta 50 dönüm, tamamlandığında ise 320 dönüm büyüklüğünde geniş bir arazide hizmet verecek.  

Yasaklı Irklar Burada Bakılacak

Ülke genelinde yaşanan elim olaylar sonrasında, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın genelge ve talimatlarla belediyeleri gerekli önlemleri almaları konusunda uyardığı yasaklı ırkların bakım ve ıslahları da bu alanda yapılacak.

Doğal Yaşam Alanı’yla ilçedeki kedi ve köpekler, yılın 365 günü açık alanda,  su ve yemeklerinin günlük olarak karşılanacağı, temizlik ve bakımları ile ihtiyaç duyduklarında tedavilerinin yapılacağı tam teşekküllü bir alana kavuşacak.

Alanın hizmete alınmasıyla sokakların güvenliği sağlanırken,  sokak hayvanları da örnek bir hizmete kavuşacak.