Beykoz’da Pedallar Cumhuriyet Coşkusuyla Dönecek

Beykoz’da Pedallar Cumhuriyet Coşkusuyla Dönecek

Beykoz’da, Cumhuriyet’in 99. yılı coşkusu, Türkiye çapında profesyonel bisiklet sporcularının yarıştığı toplam 188 bin TL ödüllü “29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu”yla yaşanacak. Yarışta dereceye girenlere gerçek altın, gümüş ve bronz madalya verilecek.

Beykoz Belediyesi tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenecek yarışta sporcular cumhuriyet heyecanı ve coşkusuyla 40 bin TL’lik büyük ödül ve altın madalya için mücadele edecek.

Milli Bisikletçiler Pedal Çevirecek

Cumhuriyet’in 99. yıl coşkusunun yaşanacağı yarışta, Ahmet Örken, Halil İbrahim Doğan, Keziban Koyun gibi olimpiyatlarda da yarışmış bisikletçiler pedal çevirecek.

Türkiye’nin en büyük spor ormanı unvanlı “Beykoz Spor Ormanı”nda yeni hizmete açılan 9.1 km‘lik parkurda yapılacak ilk kapsamlı yarış olacak. “29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu” profesyonel ve amatör olmak üzere 2 kategoride gerçekleşecek.   

İstanbul’da Tek Parkur

Türkiye Bisiklet Federasyonu kurallarına uygun, yalnızca UCI lisanlı sporcuların rekabet edeceği profesyonel kategoride, yarışmacılar 8 turda toplam 72,8 km pedal çevirecek.

Amatörler ise 5 turda toplam 45,5 km kat edecek.

İstanbul’un orta ve ileri düzeydeki bisiklet sporcularının, yeşil doğanın içinde, trafiğe kapalı alanda antrenman ve yarış yapabileceği özelliklere sahip tek parkuru, virajlı ve eğimli yollarıyla kriteryuma katılan sporcuları zorlayacak.

Birinciye 40 Bin TL ve Gerçek Altın Madalya 

Profesyonel kategoride 1.'ye Gerçek Altın Madalya ve 40.000 TL para ödülü, 2.'ye Gerçek Gümüş Madalya ve 20.000 TL para ödülü ve 3.'ye Gerçek Bronz Madalya ve 10.000 TL para ödülü verilecek.

4 farklı yaş grubunda düzenlenecek amatör kategoride her grubun birincisi 3000 TL, ikincisi  2000 TL ve üçüncüsü 1000 TL ödülün sahibi olacak.

PROGRAM:

29 EKİM BEYKOZ CUMHURİYET KRİTERYUMU

TARİH: 29 EKİM 2022 CUMARTESİ

SAAT: 08:00

YER: BEYKOZ SPOR ORMANI

Not: Yarış, 08:00’de profesyonel kategoriyle başlayıp diğer kategorilerle devam edecektir.