Beykoz’da Eğitim Desteğine Tatil Yok

Beykoz’da Eğitim Desteğine Tatil Yok

Beykoz’da ilk ve orta dereceli okullarda tüm yurtta olduğu gibi yarıyıl tatilinin ardından ders zili yeniden çaldı. Beykoz Belediyesi başarılı ve sağlıklı nesiller için tatil boyu okullarda mesai yaptı.

2019-2020 eğitim öğretim yılında Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu’nun çatısını ve ön cephesini yenileyen, öğrencileri sıcak ve güvenli ortamlara kavuşturan  Beykoz Belediyesi, okula bir konferans salonu kazandırmak için yarıyıl tatilinde hazırlıklara başladı.

Mevcutta öğretmenler odası ve tuvalet olarak kullanılan kısım konferans salonu olarak planlandı, buna ek olarak kütüphane, öğretmenler odası ve sınıf için yeni bir proje yapıldı.  

Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu öğrencilerinin, bilgi yarışmaları, kültür-sanat etkinlikleri ve okul müsamerelerinde kullanacağı salonun 2 hafta içinde hizmete açılması planlanıyor. 

Tuvaletler Tertemiz Hazırlandı

Beykoz Belediyesi’nin 77 okulda yürüttüğü okul temizliği hizmeti kapsamında tüm okul tuvaletleri eksiksiz hazırlandı.

Tatilde okul tuvaletlerini dolaşan temizlik ekipleri, yeni dönem öncesinde hijyenik ve düzenli ortamlar sağladı.

Detaylı şekilde okul lavaboları, aynaları, camları, kapıları ve tuvaletleri temizlendi,  sıvı sabun, havlu kağıt ve tuvalet kâğıdı gibi gerekli tüm hijyen malzemeleri monte edildi.

3 Anaokuluna Oyun Alanı 

Ahmet Mithat Efendi İlkokulu, Şehit Adil Doğan İlkokulu, Beykoz Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi anaokullarının bahçelerine öğrencilerin neşeyle koşup oynaması için oyun alanları kuruldu.

Tatil dönüşünde yeni tahterevalli, zıp zıp ve kaydıraklarına kavuşan minikler teneffüslerde okul bahçelerini sevinçle doldurdu.

 

Foto Galeri