Beykoz’da Doğayla Ahengin Bir Yol Haritası Var!

Beykoz’da Doğayla Ahengin Bir Yol Haritası Var!

Beykoz’da, bugün ve gelecekte çevre sorunlarından uzak, yaşanılabilir bir dünya için bilimsel yöntemlerle yol haritası çizen ''Doğayla Ahenk İçinde Sürdürülebilir Yaşama Giriş Kursu (DAİSY)'' başladı.

Beykoz Belediyesi ve Doğayla Ahenk İçinde Sürdürülebilir Yaşama Dönüş Vakfı (PERMATÜRK) işbirliğiyle düzenlenen eğitimler, endüstri devrimi ve artan nüfusun etkileriyle türlü çevre sorunlarının kıskacında kalan dünya ve doğa için umudun var olduğunu göstermeyi ve bu konuda bilinç oluşturmayı amaçlıyor.

Çevreye Duyarlı Herkes Açık

Çevre gönüllüleri, çiftçiler, öğretmenler, gençler, kurumlar, doğaya dönüş planları yapanlar ve dünyada yaşanan çevre sorunlarına duyarlı herkesin katılımına açık olan ücretsiz DAİSY eğitimleri çevrimiçi gerçekleşiyor.

Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak üzere, bilimsel bakış açısıyla hazırlanan eğitimde, doğayla ahenk içinde sürdürülebilir yaşamın önündeki engeller, dünyanın karşı karşıya olduğu çevre sorunları, sebepleri ve çözümleri anlatılıyor.

Bireysel ve Kitlesel Çözümler  

Dünyayı tehdit eden sorunların başında yer alan iklim değişikliği, karbon salınımı, çevre (su ve hava) kirliliği, endüstriyel gıdalar, doğal kaynakların hızla tüketimi biyoçeşitliliğin azalması gibi başat konulara dikkat çeken DAİSY kursu katılımcılara alternatif çözümler sunuyor. 

Kaynakları kıt ve nüfus artışıyla karşı karşıya kalan dünyada doğanın öğretileri rehberliğinde yapılacaklar adım adım sıralanıyor.  

Eğitimde kitlesel çözümlerin yanı sıra bireysel çözümlere de yer veriliyor.

Eğitim Başlıkları: 

  • Bilinçlenmek ve Öğrenmek

 

  • Ekolojik Ayak İzini Düşürmek

 

  • Simit Ekonomisi

 

  • Permakültür

 

  • Bahçecilik

 

  • Karbon Depolama

 

2 ay sürecek eğitimler sonunda kursiyerlere katılım sertifikası da verilecek.

 

Bilgi İçin:

https://www.permaturk.org/daisy 

Foto Galeri