Beykoz’da Cumhuriyet’in 100. Yıl Coşkusu Sahile Taştı

Beykoz’da Cumhuriyet’in 100. Yıl Coşkusu Sahile Taştı

Beykoz’da Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100.yılı tüm yurtta olduğu gibi coşkuyla kutlandı. Beykozluların 7’den 70’e al bayraklarla ilçe sahiline akın ettiği kutlamalarda gençler renkli gösteriler sundu, Türk Donanması’nın Boğaz’dan 100 gemiyle geçişi sırasında gurur tablosu yaşandı.

Beykozluları Cumhuriyet’in 100. yıl sevinciyle kenetleyen kutlama programı, bir gün önce yapılan çelenk sunma töreninin ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sabah saatlerinde Beykoz Kaymakamlığında tebriklerin kabulüyle başladı.   

Beykoz İlçe Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk ile birlikte tebrikleri kabul etti.

Merkezden Sahile Kortej Yürüyüşü

Beykoz İshakağa Ortaokulu’ndan Beykoz Belediyesi Sahil Etkinlik Alanı’nda yapılan kortej yürüyüşüne Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi bando takımı marşlarıyla eşlik etti. Beykoz İlçe Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve ilçe protokolü korteje katılarak yol boyunca vatandaşları selamladı.

Gençler Renkli Gösteriler Sundu

Kortejin sahile gelişi sonrasında Şehit Ömer Halis Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program sunuldu. Cumhuriyetin teminatı gençlerin sergilediği gösteriler alanı dolduran vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı.

Programın son bölümünde ise yakılan meşaleler eşliğinde Cumhuriyetin 100.Yılını simgeleyen 100 adet balon gökyüzüne bırakıldı.

Boğaz’dan 100 Savaş Gemisi Geçti

Türk Silahlı Kuvvetleri ise İstanbul Boğazı'nda Cumhuriyet'in 100. yılına özel bir etkinlik yaptı. Donanmaya ait 100 savaş gemisi ve helikopterler Boğaz'dan geçti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük savaş gemisi yerli ve milli üretim TCG Anadolu ve beraberindeki gemiler Boğaz geçişi sırasında vatandaşları selamladı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla sahil ve teraslarda yerini alan vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da gösterileri vatandaşlarla birlikte sahilde ve Boğaz’a en hakim noktada bulunan Karlıtepe Mesire Alanı’nda izledi.

Solo Türk ve Türk Yıldızları Nefes Kesti

Öte yandan Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK de İstanbul Boğazı'nda nefes kesen bir gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Gökyüzüne 100 rakamını yazan pilotlar sahilde büyük heyecan uyandırdı.