Beykoz’da Buram Buram Ihlamur Festivali Başlıyor

Beykoz’da Buram Buram Ihlamur Festivali Başlıyor

Beykoz ormanlarından ıhlamur kokularının yükselmesiyle şifa ve neşe dolu “Ihlamur Festivali” başlıyor. Karadeniz Müziği’nin sevilen ismi Davut Güloğlu’nun konser vereceği festivalde, çocuk eğlenceleri ve ıhlamur ikramı yer alıyor.  

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin zengin doğa mirasını ve şifa deposu ıhlamurunu tanıtmak amacıyla düzenlenen festivalle ilçenin unutulmaya yüz tutan ıhlamur festivali geleneği yeniden canlanacak.

Her yaz 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında dallarda çiçek açan ıhlamur bitkisi ilçe sakinleri tarafından toplanarak kış için kurutuluyor. Müdavimleri ıhlamur kokusu almak için şehrin farklı noktalarından ilçenin köyleri, kır kahveleri ve korularına geliyor.   

Beykoz Belediyesi ilçede özellikle Çavuşbaşı bölgesinde yoğun görülen ıhlamurun tanıtımı için “Alım Garantili Üretim Modeli” kapsamında alım desteği de veriyor. 

Davut Güloğlu Şarkıları

Beykoz ormanlarından yayılan enfes ıhlamur kokularının eşlik edeceği festival kapsamında Karadeniz Müziği’nin sevilen sesi Davut Güloğlu ilçe sakinleriyle buluşacak. Sanatçı, hareketli ve hafif tempolu şarkılarından oluşan konseriyle hayranlarına müzik ziyafeti sunacak.

Ege ve Gaga Müzikali

TRT Çocuk’un sevilen yapımlarından “Ege ile Gaga” Müzikali’nin sahneleneceği festivalde çocuklar,  renkli animasyon ve gösterilerle eğlenecek.

Beykoz Belediyesi alana gelen ziyaretçilere kurutulmuş ıhlamur ikram edecek.

PROGRAM:

Tarih: 8 Temmuz 2023 Cumartesi

Yer: Çiftlik Meydan Parkı (Çavuşbaşı Hizmet Binası Yanı)

Saat: 20:00