Beykoz Belediyespor Kupada Çeyrek Finale Yükseldi

Beykoz Belediyespor Kupada Çeyrek Finale Yükseldi

THF Erkekler Hentbol Süper Liginde ilk yarıyı lider tamamlayan, Avrupa Kupalarında mücadelesine devam eden Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı, lige verilen arada çıktığı Türkiye Kupası maçlarında da başarılı olarak adını çeyrek finale yazdırdı.

Boğaziçi ekibi THF Erkekler Hentbol Türkiye Kupası için gittiği Ankara’da çıktığı 3 maçın ikisini kazanıp birinden mağlup ayrıldı. Yeşil-Mavili ekip ilk maçında 1.Lig takımlarından Başkent Akademi’yi rahat bir oyun sonrasında 31-25 mağlup etti.

İkinci maçında yine bir 1.Lig ekibi olan Tokat Gençlik SK ile karşı karşıya gelen Beykoz Belediyespor maçı 10 sayılık fark ile 38-28 galip kapattı. Son maçı olan Spor Toto ile Grup Liderliği maçına çıkan Beykoz ekibi büyük bir çekişmeye sahne olan mücadeleden 28-23 mağlup ayrıldı.

Beykoz Beldiyespor 2.Torbadan Kuraya Girecek

Erkekler Türkiye Kupası 1. Turu’nun karşılaşmaları sonunda gruplarını ilk iki sırada tamamlayan Spor Toto, Beykoz Belediyespor, Nilüfer Belediyespor, Göztepe , İzmir BBSK ve Güneysu ile gruplarında en iyi üçüncü sırayı paylaşan Seyhan Belediyespor çeyrek finale yükseldi

Çeyrek final kuralarında Beşiktaş Aygaz, Spor Toto, Nilüfer Belediyespor ve İzmir BBSK 1. torbada seri başı olarak yer alırken, 2. torbada Beykoz Belediyespor, Göztepe, Güneysu ve Seyhan Belediyespor yer alacak. İlk maçların 14 Ocak, ikinci maçların ise 5 Şubat tarihinde oynanması bekleniyor.