Beykoz’a Avrupa Konseyi’nden “Partner Kuruluş” Unvanı

Beykoz’a Avrupa Konseyi’nden “Partner Kuruluş” Unvanı

Beykoz Belediyesi, Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası” (ELDW) kapsamında sürdürülebilir çevreye yönelik proje ve çalışmalarıyla “Yılın Partner Kuruluşu” unvanını aldı.   

Avrupa genelindeki ülkelerde kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası”yla, her yıl farklı temalarda düzenlenen çeşitli etkinliklerle vatandaşların yerel yönetimlere demokratik ve aktif katılımının artırılması amaçlanıyor.  

2021 yılı teması ''Çevreyi Korumak: Yerel Yönetimler Harekete Geçiyor'' olarak belirlenen “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası”na 15 ülkeden 200 yerel yönetim, 600’den fazla etkinlikle katıldı.  

6 Çevreci Proje

Beykoz Belediyesi çevreci “Sıfır Atık” hedefleriyle hayata geçirdiği “Yeşil Okul”, “Ekmeğini Çöpten Çıkar”, “Sen De Bir Kulak Ver”, “Ardıç Sofrası ve” Sıfır Atık Taksi” Projeleri’yle konseye başvurdu.  

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme neticesinde Beykoz Belediyesi, sürdürülebilir ve daha temiz bir çevre için ilçe sakinlerinin iştirakiyle yürüttüğü 6 projeyle “Yılın Partner Kuruluşu” seçildi.   

Avrupa Konseyi’nin partneri olmaya hak kazanan belediyelerin sertifikaları kovid salgını dolayısıyla çevrimiçi yapılan toplantıyla takdim edildi. 

Beykoz’a prestij getiren partner kuruluş unvanı her yaştan ilçe sakininin ilgisi ve katılımıyla daha temiz bir dünyaya yönelik projelere motivasyon sağlayacak.

Foto Galeri