Anadolu’nun Güzelliklerinin Sergileneceği “Beykoz Yöre Buluşmaları” Başlıyor

Anadolu’nun Güzelliklerinin Sergileneceği  “Beykoz Yöre Buluşmaları” Başlıyor

Beykoz’da, Anadolu’nun binlerce yıllık tarihi ve doğal güzelliklerinin, kültürel zenginliği, kardeşlik ve dayanışma ikliminin özel belgesellerle sergileneceği “Beykoz Yöre Buluşmaları”,  ilçedeki 118 yöre ve köy derneğinin ağırlanacağı gala gecesiyle başlıyor.  

Beykoz Belediyesi tarafından, ilçeye özgü kardeşlik ve dayanışma kültürüne dikkat çekmek ve katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Beykoz Yöre Buluşmaları” programıyla ilçedeki yöre ve köy dernekleri kendilerine özel gecelerde hemşerileriyle buluşacak.  

Her Yöreye Özel Belgesel

Anadolu’nun kardeşlik ve dayanışma ikliminden esintiler taşıyacak “Beykoz Yöre Buluşmaları” vesilesiyle ilçede temsilcisi bulunan her yöreye, ilçeye ve köye gidilerek özel belgesel çekimi yapıldı.

Beykoz’un sosyal ve kültürel renklerini oluşturan yöre ve köylerin tanıtımının yapılacağı gala gecesinde 118 yöre ve köyün kolaj belgeseli gösterilecek.  

Gecede Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Yöre Dernekleri Birliği Başkanı Mehmet Uzun ilçe sakinlerine hitap edecek.

15 Şubat’ta Ordulular Sahnede

İlçede faaliyet gösteren yöre ve köy derneklerinin seslerini duyurma ve kültürlerini tanıtma fırsatı bulacağı geceler, 15 Şubat’ta Ordular Derneği’nin programıyla başlayacak.  

İlçedeki nüfus yoğunluğuna göre her dernek 6 ila 1 gecede hemşehrileriyle buluşacak. Yöre buluşmalarında her yöreye özel çekilen belgeselin kolajı gösterilecek ve ilçe sakinlerine belgesel film hediye edilecek.

Kavacık Yaşam Merkezi ile Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde yapılacak “Beykoz Yöre Buluşmaları”, 2 ay sürecek.

PROGRAM:

TARİH: 8 Şubat Salı (Bu Akşam)

YER: Kavacık Yaşam Merkezi 

SAAT: 20:00