​​​​​​​Hayata Sanatla Gülümsüyorlar: “Engelli Atölyeleri” Sürüyor

​​​​​​​Hayata Sanatla Gülümsüyorlar: “Engelli Atölyeleri” Sürüyor

Beykoz’da yaşayan engelli çocuk ve gençleri sanatla buluşturan, fiziksel gelişimlerini destekleyen, sosyal hayata özgüvenle katılmalarını sağlayan, “Engelli Atölyeleri”nde eğitimler devam ediyor.     

Beykoz Belediyesi tarafından açılan “Engelli Atölyeleri” uzman eğitmenler eşliğinde seramik, müzik, halk oyunu ve el becerileri alanlarında engelli çocuk ve gençlerin gelişimlerine katkı sağlıyor, çocuklar keyifli ve eğlenceli aktivitelerle yeteneklerini keşfediyor.  

Hobi Bahçeleri’nde pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13:00-15:00 saatleri arasında açık alanda yapılan atölyelerde, çocuklar yaşıtlarıyla birlikte seramik şekillendiriyor, başarmanın ve üretmenin  mutluluğunu yaşıyor.  

Engelli Atölyeleri’ne ilçede engellilere yönelik faaliyet gösteren derneklere kayıtlı fiziksel ya da zihinsel engelli çocuk ve gençler katılıyor.  

Açıldığı günden bu yana pek çok engelli çocuğun sosyal hayata katılımını destekleyen atölyeler, engel türü ne olursa olsun katılımcıların üretkenlik potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor.   

Fiziksel gelişime sunduğu katkıların yanı sıra engelli bireylerin sosyal açıdan da iletişim becerisi kazanmasına yardımcı olan atölyelerde yeni beceriler kazanan çocuk ve gençler hayata güvenle sarılıyor.