​​​​​​​Boğaz’a Nazır İftar Çadırı Dolup Taşıyor

​​​​​​​Boğaz’a Nazır İftar Çadırı Dolup Taşıyor

Ramazan sevinci ve bereketi Beykoz sahilinde iftar çadırıyla yaşanıyor. Boğaz manzaraları çadırda her akşam bin ilçe sakini aynı sofrayı paylaşmanın ve komşuluğun mutluluğuna ortak oluyor.

Beykoz Belediyesi bu yıl “Birlik, Beraberlik ve Rahmet Ayı: Ramazan” sloganıyla ilçenin yanı sıra kardeş şehirleri Hatay Kırıkhan ve Malatya Akçadağ’da kurduğu “Gönül Sofraları”yla vatandaşları ağırlıyor.  

Beykoz sahili etkinlik alanında kurulan iftar çadırı her akşam Ramazan’ın manevi güzelliklerini büyük bir aile sofrasında yaşamak isteyen ilçe sakinleriyle dolup taşıyor.

Boğaz manzarasında iftar yapmak için ailece ve komşularıyla sahile gelen ilçe sakinleri aynı yemeğin yanı sıra kardeşlik ve huzuru paylaşıyor.

Akşam ezanından önce iftar sevinciyle masalarda yerini alan ilçe sakinlerine Kuran-ı Kerim tilaveti, ney ve müzik dinletisi sunuluyor.  

Başkan Murat Aydın: “Hemşerilerime Hayırlı Bir Ramazan Ayı Diliyorum”

Ramazan Ayı’nı Hatay Kırıkhan’daki Çadır Kent’te karşılayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ilçeye dönüşü sonrasında sahilde iftar yaptı.

Sofraları tek tek dolaşarak ilçe sakinlerinin Ramazan Ayı’nı tebrik eden Başkan Murat Aydın: “Bu Ramazan’ın ilk iftarını Hatay'da yaptık, sizlere kardeşlerimizin selamlarını ve yardımlarınız için teşekkürlerini getirdik. Bu akşam da sizlerle oruç açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beykoz’un en güzel yerinde kurduğumuz bu sofranın her akşam sevgi ve muhabbetle dolup taşmasını diliyor, sağlık ve afiyetle bayrama kavuşmayı temenni ediyorum.” dedi.