“Beykoz Belediyesi 4. Fotoğraf Yarışması” Ödülleri Sahiplerine Kavuşuyor

“Beykoz Belediyesi 4. Fotoğraf Yarışması” Ödülleri Sahiplerine Kavuşuyor

Beykoz’un binlerce yıllık doğa, tarih ve yaşam manzaralarının en güzel karelerle yansıtıldığı “Beykoz Belediyesi 4. Fotoğraf Yarışması”nda ödüller, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Anjelika Akbar’ın müzik ziyafeti sunacağı törenle sahiplerine kavuşuyor.

Beykoz Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Vakfı (TFV) işbirliğiyle 126 bin TL ödüllü olarak açılan ve her yıl artan bir ilgiyle geleneksel hale gelen yarışmaya, amatör ve profesyonel 511 fotoğrafçı,  4 bin 238 eser gönderdi.

İstanbul’un en köklü ilçeleri arasında yer alan Beykoz’un tanıtımı ve fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlamak için düzenlenen organizasyonla ilçenin fotoğraf sanatı açısından çekim merkezi haline  gelmesi de amaçlandı. 

Yarışma dolayısıyla kuruma gönderilen fotoğraflarla ilçenin zengin kültürel mirası, canlı ekonomik yaşantısı ve sıcak insan dokusu kayıt altına alındı.

En İyiler Sergilenecek

Bu yıl 4 kategoride açılan yarışmanın “Foto Öykü” Kategorisi’ndeki birinciliği Emrah Ildız, ikinciliği Nevzat Yıldırım üçüncülüğü ise Kadir Tezel kazandı. “Serbest” Kategori’de birinci Serap İkiyek, ikinci Kemal Türk, üçüncü ise Cengizhan Türkoğlu oldu.

Kurgu Kategorisi’nde Ayşegül Kurt birinci, Suna Çürük ikinci, Deniz Ener üçüncü seçildi. “Dron” kategorisinde ilk üç derecede sırasıyla Arzu İbranoğlu, Kadir Tezel ve İlker Cihat Çatak yer aldı.   

Beykoz’u en iyi yansıtan fotoğraf karelerinin sahipleri, 10 Aralık 2022 Cumartesi günü, saat:16:00’da Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenecek törenle ödüllerine kavuşacak.

Anjelika Akbar Konser Verecek

Tören öncesinde ödül kazanan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflardan oluşan Beykoz Belediyesi 4. Fotoğraf Yarışması Sergisi’nin açılışı yapılacak.

Yarışmanın ödülleri, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Türkiye Fotoğraf Vakfı yetkilileri ile fotoğraf ustalarının yer aldığı seçici kurul üyeleri tarafından takdim edilecek. 

Ödüllerin verilmesinin ardından dünyaca ünlü piyanist ve besteci Anjelika Akbar sevilen eserlerinden oluşan bir konser verecek.

PROGRAM:

Tarih: 10 Aralık 2022, Cumartesi

Saat:16:00  (Sergi&Ödül Töreni&Konser)

Yer: Kavacık Yaşam Merkezi