1983 yılında Van’da doğdu. 

Bilgisayar Mühendisi olan Bilal Keserci, yaklaşık 1.5 yıl özel sektörde yazılım uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, 2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladı. Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde  2016 yılı Mayıs ayında Yazılım Koordinatörü olarak görevlendirilinceye kadar geçen sürede, masaüstü, web ve mobil platformlarda  geliştirilen birçok yazılım projelerinde uygulama geliştiricisi olarak görev aldı. Geliştirdiği projeler arasında Mobil Uygulama Servisleri, Araç Yönetim Sistemi, Şehir Tiyatroları, Mezarlıklar Bilgi Sistemi, e-Devlet servisleri, Medya Arşivi gibi kapsamlı ve kompleks kurumsal  yazılımlar bulunmaktadır.

Yazılım koordinatörü olarak görev yaptığı 3 yılı aşkın süre içerisinde, İBB’nin mevcut altyapı ve uygulama teknolojilerini değerlendirdi; sistemlerin güvenliğini, üretkenliğini ve verimliliğini artıran projeler geliştirip, bu projelerde proje yöneticisi olarak aktif rol üstlendi.  Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde bulunan yazılımların değerlendirilmesi, aynı hizmeti veren farklı programların birleştirilerek tek bir merkezden yönetilmesi ve verilerin konsolide edilmesi için çalışmalar yürüttü.  Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda yerleşmesini ve kurumsallaşmasını sağlayabilmek için yapılan çalışmalara öncülük etti.

Evli ve 2 çocuk babası olan Keserci, Nisan 30, 2019 tarihinde Beykoz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak atandı ve halen bu görevi yürütmektedir.