MEHMET MUHSİN POLAT

    1976 Yılında Elazığ’da doğdu. Fırat Üniversitesi Çevre Mühendisliğinden mezun oldu. Sonrasında Anadolu Üniversitesi İşletme ( 4 Yıl ) bölümünü okudu ve “ Yönetim ve Organizasyon ” dalında yüksek lisans yaptı. Mesleki olarak gerek bakanlıklar gerekse belediyelerde birçok eğitime katıldı ve sertifikaları bulunmaktadır.

    Meslek hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsfalt AŞ. de Sözleşmeler Müdürlüğünde  başladı. Uygulama Müdürlüklerinde, asfalt serim uygulamaları, kazı,  Yol çizgi ve işaretleme ,  yağmursuyu hattı yapımı , baca ve ızgara işleri , asfalt üretim süreçleri , Kalite yönetim sistemleri ( İSO 2001 , İSO 14001 , Laboratuar Yönetim Sistemleri vs.. ) gibi konularda çalıştı. Bahsedilen konularda birçok eğitimler aldı.    Yaklaşık 8 yıl çalıştığı İsfalttan ayrıldıktan sonra asfalt serim firmasında Proje Müdürü olarak çalışmaya başladı. Projenin kesin kabulü yapıldıktan sonra Sultanbeyli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne atandı. Burada;

 1. Otuza yakın Parkın projelendirilmesi, ihalesi ve uygulaması
 2. Prestij cadde ve meydan düzenleme işleri
 3. Asfalt serim uygulamaları
 4. Bina restorasyon işleri
 5. Yağmursuyu Hattı imalatları
 6. Taş duvar ve perde duvar imalatları
 7. Dekoratif taş kaplama ve çit uygulamaları
 8. Işıklı cadde süslemeleri
 9. Doğal taşlar ile Sanatsal eserler ( Saat kuleleri, çeşme, çeşitli objeler..)
 10. Kaldırım parke ve yol  taş kaplama işleri
 11. Kavşak düzenlemeleri
 12. Trafik sirkülasyon projelerinin hazırlanması
 13. TEM Yaya üst geçit yapımı
 14. İlçe için hazırlanan öneri birçok ulaşım öneri projelerinin UKOME ye sunumu ve yapımının takibi gibi konularda çalışmalar yaptı.

    Bir yandan altyapı ve üst yapı çalışmaları yapılırken bir yandan da şehir estetiği üzerine çalışmaları yürüttü. 8 Yıl bu vazifeyi yaptıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi  İSKİ ye atıksu ve içme suyu  hatları üzerine hizmet veren bir firmada yönetici olarak çalıştı. 3 yıl süren proje sonrasında 2021 yılında  Bağcılar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde Müdür yardımcısı olarak göreve  başladı .  Beykoz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne atanan Mehmet Muhsin POLAT evli ve 3 çocuk babasıdır.