Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Beykoz’un sokak, cadde ve meydanlarını kardeşlik iklimiyle kuşatan “Gönülden Gönüle İftar Buluşmaları” Ortaçeşme Meydanı’nda 2 bin 500 kişiyi ağırladı.

Ramazan Ayı’nın başlangıcından bu yana ilçenin dört bir köşesinde ilçe sakinlerine gönülden gönüle iftar sevinci yaşatan iftar sofraları bu kez Ortaçeşme Meydanı’nda kuruldu.  

Beykoz Belediyesi, Ortaçeşme Mahallesi ve yakın mahallelerden gelen vatandaşların, aileleri ve çocuklarıyla renk kattığı sofraları taze fesleğenlerle süsledi.

Huzur ve kardeşlik duygularıyla akşam ezanını bekleyen mahalle sakinlerine ney ve kanun dinletisiyle Kur’an- Kerim tilaveti sunuldu.

Ramazan sevincini ilçe sakinleriyle yaşamak üzere Meydan’a gelen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, iftar öncesinde masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla kucaklaştı. Bebek ve çocukları kucağına alıp seven Başkan Murat Aydın, gençlerle yakından ilgilendi.

Başkan Murat Aydın: “Rabbim Sevgi ve Muhabbetimizi Daim Eylesin”

Başkan Aydın Ortaçeşme sakinlerine hitabında: “İlk günden bugüne aileleri, akrabaları ve komşularıyla davetimize icabet eden, sofralarımıza zenginlik katan tüm hemşehrilerime gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim tuttuğunuz oruçları makbul, sevgi ve muhabbetimizi daim eylesin. Bu sofralarda sergilenen dayanışma, birlik ve beraberlik tüm dünyaya namzet olsun” dedi.